Nexx Kasklarının Kullanım Ömrü
Nexx motosiklet kaskları 2001 yılında motorcuların hayatında yer almaya başladı. 2001 yılı ile birlikte piyasaya sağlam bir giriş yapan Nexx, teknolojik altyapı ve yenilikçi düşünce yapısına hazır şekilde üretim yapmaya başladı. Rakipleri zaman içerisinde motosiklet aksesuarları konusunda uzmanlaşırken, Nexx bu anlamda sektörün yeniliklerine hâkim, teknolojinin ve tasarımın gücünü bilerek kask ve aksesuar üretimi gerçekleştirdi. Ana üretim merkezi Portekiz olan Nexx, yüzde yüz Avrupa üretimi iddiasıyla piyasada yer alıyor. Nexx kasklarında dikkat çeken şey, kaskların interkom altyapısına sahip olmasıdır. Markanın full face kask modelleri haricinde yarım kask tasarımları de yoğun ilgi görüyor. Yarım kasklardaki değişebilir kapaklar, kaskın görsel anlamda sürekli yenilenebilir olmasına izin veriyor. Nexx motor aksesuarlarının bu yenilikçi anlayışı kısa sürede geniş motor kullanıcısına ulaşmasına yardımcı olmuştur.

Motosiklet kullanımı acemi sürücüler için kapalı ve açık yani yazlık ve kışlık gibi ayrılabiliyor. Elbette kapalı kaskın daha donanımlı ve güvenli olduğu, yaz – kış ayırmadan kapalı kask kullanılması gerektiği bilinen bir gerçek. Ancak kullanılan motorun türüne göre yarım kasklar yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Nexx markası da yarım kask talebine renkli tasarımlarla cevap veriyor. Motor kullanıcıları için akıllarda beliren sorulardan biri kullanılan kaskın ne zaman değiştirilip değiştirilmeyeceğidir. Tüm motosiklet aksesuarları belli bir kullanım ömrüne sahip olduğundan değişim zamanı atlanmamalıdır.

Sürücülerin aksesuarlarını değiştireceği zamanı bilmesi gerekiyor. Örneğin kullandığı kapalı kaskın iç bölümündeki yanak pedleri gibi önemli aparatlar değiştirilebilir yapıya sahiptir. Kaskın bütünlüğü korunuyorsa ve aparatları yıpranmışsa sadece aparatlar alınarak kaskı iyileştirmek mümkündür. Öte yandan kaskın kabuk yapısında, vizöründe, kayış sisteminde sıkıntılar varsa ihmal edilmemelidir. Zira kaskın koruyuculuğunun temeli dış kabuk yapısı ve kayış sistemidir. Çatlamış, kırılmış, deformasyona uğramış kask darbelere karşı savunmasız kalır ve küçük kazalarda bile sıkıntı çıkarabilir. Motosiklet aksesuarları, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiştir ancak uzun yıllardan sonra kullanım ömrünü tamamlarlar. Bir tane kaskla ömür boyu motosiklet kullanılamayacağı bilinmelidir. Nexx motosiklet kaskları, değişim zamanı geldiğinde kullanıcısına çeşitli işaretler veriyor. Kullanıcıların bu işaretleri iyi gözlemlemesi, ihmal etmesi öneriliyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.