Nolan N86 Güneş Vizörlü Kapalı Kask
Nolan N86, 2012-2013 sezonunun en iyi kaskı olarak gösterilen N85’in yeni geliştirilmiş modeli. Tarz olarak ise Nolan’ın en ünlü çene açılır modeli N104’ün kapalı modeli gibi duruyor, üstelik de fiyat-performans olarak son derece makul. Nolan N86 600-700 TL aralığında alınabilecek en güvenli ve en konforlu kasklardan biri.
 
%100 İtalyan üretimi olan Nolan kasklar uzun yıllardır ülkemizde güvenle kullanılıyor ve Nolan kask camı, kask içi pedleri ve her türlü yedek parçası en kolay bulunan marka olması dolayısıyla da tercih ediliyor.

 

Nolan ayrıca birbirinden farklı çok sayıda modelle beğeni topluyor. Çene açılırda N91, modüler (çenesi çıkabilen) modelde ise Nolan N44 dikkat çekiyor. N64 kapalı kask modelinin siyah ya da beyaz düz renkleriyle orta sınıfın en ucuz  kaskı olurken, aynı modelin MotoGP’de  kullanılan Nolan kask replikaları da motosiklete yeni başlayan sürücüler için renkli alternatifler yaratıyor.

Tasarım ve Malzeme
Diğer tüm Nolan kask modelleri gibi, N86’nın dış kabuğu da polikarbon malzemeden yapılıyor. Rüzgar testlerinden başarıyla geçmiş olan N86, fiyatındaki diğer markalara kıyasla sessiz olarak anılıyor. Kırmızı renkte ve son derece yumuşak iç pedlere sahip kaskın iç kısmı tamamen çıkarılabiliyor ve yıkanabiliyor. Ayrıca sizi kışın rüzgardan koruyacak ve aynı zamanda sesi de azaltacak çene pedi de bulunuyor. N86 üzerinde pinlock (buğu önleyicisi) takılı olarak geliyor. Kaskın dış vizörü çizilmelere karşı dayanıklı UV filtreli, dahili güneş vizörü ise eldivenle dahi kolayca açıp kapatabileceğiniz şekilde dizayn edilmiş.

Nolan N86 iç yapısı genellikle beden tablosu ile tam uyum sağlıyor. Kaskın iç pedleri ilk zamanlar size kalın gibi gelse de zamanla yüzünüze uyum sağlayacak ve rahat ettirecektir. "Clima Comfort" teknolojisine sahip iç kısım terletmez özellikte ve anti bakteriyel yapıya sahip.
 

N-Com Bluetooth Kulaklık

Nolan markasının en çok tercih edilen modellerden biri olması da N-com yani kendine özel bluetooth kulaklık sistemindendir. N86’da da siyah ve beyaz gibi düz renkler Classic N-Com; Rapid ve Flow grafik tasarımları ise N-Com olarak anılıyor. Nolan B3 ya da B1 N-Com cihazlarından birini satın alarak, kaskın sol tarafında bulunan yuvaya yerleştirebilir ve bu sayede telefon ile görüşme, müzik dinleme, kasktan kaska, motordan motora görüşme, radyo ya da gps gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. Üstelik kaska tamamen entegre bir sistem olduğundan, cihazın su geçirmesi ya da ses kalitesi gibi endişeler taşımadan tüm bunları yapabilirsiniz.

 

Nolan N86 kask gözlük takan sürücüler düşünülerek tasarlanmış ancak bunun çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz, özellikle aşağı yukarı tüm kask modellerinde gözlük kanalları bulunan Fransız rakibi Shark kadar rahat bir uygulama sağlanamamış. Shark’ın aynı fiyat aralığındaki kaskları S700 ve yeni ledli modeli Skwal’da gözlük takma işlemi biraz daha rahat diyebiliriz.
 

Buna karşılık Nolan N86 motosiklet kaskı, çene açılır abisi N-104 gibi son derece geniş bir görüş açısına sahip. UV400 özelliğindeki dış vizör, anti-fog ve anti-scratch katmanlarına sahip.
 

Kaskın Ağırlığı

N86 M bedende yaklaşık 1500 gr  gibi bir ağırlığa sahip. Güneş vizörlü kapalı bir kask için ortalama bir ağırlık olan bu rakam, Shark S700’de aynı iken, AGV’nin yeni güneş vizörlü modeli AGV K5’te ise 1390’a inmiş. Tabii bunda K5’in dış kabuğunda malzeme olarak fiber kullanılmış olmasının payı büyük.
 

Bağlantı sistemi ise diğer bütün Nolan kasklarda olduğu gibi mikrometrik. Özellikle yeni başlayan sürücülerin d-ring bağlantı sistemini kullanmaktan çekinmesi, bu anlamda Nolan’ı çekici kılıyor. Ancak 1970’lerden bu yana yarış pistlerine kasklar tasarlayan Amerikalı rakibi Bell, Vortex ve Qualifier gibi orta sınıf modellerinde bile d-ring sistemi kullanıyor ve en güvenlisinin bu olduğunu iddia ediyor.
 

Güvenlik Sertifikaları
Amerikan DOT ve Avrupa ECE standartlarına sahip Nolan N86, İngiliz bağımsız güvenlik kuruluşu Sharp’tan ise 4 yıldız alıyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.