Olmazsa Olmaz Ekipman: Motosiklet Montu

Günümüzde araç sürücüleriyle başları sürekli olarak dertte olan motosiklet sürücüleri trafikte kendini kabul ettirmek için büyük uğraşvermektedir. Ancak bir taraftan bu mücadeleyi yürütürken bir yandan da tümsürücülerin ekipmanlarını tamamlayarak yola çıkmaları gerekir. Olası bir kazaanında ekipmanları yeterli olmayan sürücüler ölüm riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bir ekipman olarak olmazsa olmaz olarak kabul edilen ürünlerden biri motosiklet montu olarak karşımızaçıkar. Sürücülere farklı bir hava katan bu montlar dış görünüşün yanı sıra hemyaz hem de kış aylarında alınması gereken ekipmanların en başında gelmektedir.

Koruma Seviyesine Dikkat Edin

Motosiklet montu günümüzde hem bayan hem de erkek motor sürücüleri için tarzlarını tamamlayanbir aksesuar olarak görülmektedir. Ancak bu parça bundan çok daha fazlasıdır.Kaza anında alacağınız hasarı en aza indirecek temel parçalardan biridir. Buyüzden motosiklet montunu satın alırken koruma seviyesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle alabileceğiniz montlar deri, fileli ve tekstilürünleri olmaktadır. Deri olarak üretilen montlar dikiş kalınlığı ve ilmiksağlamlığı sebebiyle en yüksek korumayı sağlamaktadır.  Ayrıca bu ürünlerin kullanım ömrü diğerlerinden çok daha uzundur.

Tekstil üretimi olan motosiklet montu ürünleri farklıözelliklere sahip ürünlerden meydana gelmektedir. Bu ürünlerde su geçirmezlik, hava alabilme,  ısıya ve soğuğa karşı yüksek performans gibi farklı özelliklerbulabilirsiniz. Bu montlar kullanımı daha rahat, bakımı daha kolay ve teknolojikürünlerdir. Yırtılmaya, çizilmeye ve kesilmelere karşı da dayanıklıdır. Yüksekkoruma gücü sağlama kapasitesi vardır. Fileli montlar ise yazlık için idealolan seçimlerdir. Bu montların koruma durumu daha az olsa da sizin için yazaylarında sıcaklara karşı etkili bir seçim olabilir.

Doğru MalzemeKullanımı

Bir motosiklet montu için en önemli detaylardan biri doğru bölgelerde doğru malzemelerinkullanılmasıdır. Bir montun korumaları önemlidir. Her üründe mutlaka omuz vedirsek bölümlerinde koruma yer alır. Ancak bu kısımların dışında daha kaliteliolarak üretilen ve insan güvenliğine önem veren montlarda sırt bölümünde dekoruma bulunur. Bununla yetinmeyen bazı markalar göğüs ve boyunluk bölümünde dekoruma sistemine yer vermektedir. Ayrıca hala kendinizi güvendehissetmiyorsanız montunuza darbe sırasında sertleşen özel koruma bölümleridiktirebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.