Olmazsa Olmaz Uzun Yol Motosiklet Ekipmanları
Uzun yola çıkmak her motosiklet sürücüsünün hayalleri arasında yer alır. Ülkemizde ve dünyada uzun yola çıkmış macerası motor tutkunlarına dair örnekler görmek mümkün. Gezgin bir motorcu olmak için yeterli motor becerisine sahip olduktan sonra rota çizilmelidir. İş hareket etmeye gelene kadar ise motor ekipmanları özenle hazırlanmalıdır. Bir ülke turu veya daha da büyük bir dünya turu gibi uzun yol gezginlerinin olmazsa olmaz motosiklet ekipmanları incelemesini sizler için hazırladık.

Motosiklet Giyimine Dair Uzun Yol Ekipmanları

Motosiklet Montu ve Pantolonu

Motosiklet montu ve pantolonu iç astarı olacak nitelikte bir kaliteye sahip olmalıdır. Yağmur, çamur, kar, fırtına ve benzeri tüm dış etkenlerden korunmanın en ideal yolu içten destekli mont ve pantolondur.

Eldiven

Uzun yola çıkarken hava güzel, sıcak eldivene ihtiyaç yok diye düşünmemek gerekiyor. Zira eller sürekli kullanıldığından dış etkene en çok maruz kalan yerlerdi. Deri veya motorcular için özel üretilmiş eldivenlere ek olarak bulaşık yıkarken kullanılan büyük boy eldivenler uzun yol ekipmanı arasında olmalıdır. Bu eldivenler su geçirmez özellikle olduğundan yıkandığında lekeyi kolayca bıraktığından tecrübeli gezginler tarafından öneriliyor.

Maske & Bellik & Dizlik

Çok amaçlı bandanalar boru şeklinde bir tasarıma olduğundan motorcular için maske görevi görüyor. Rüzgara, toza karşı ek koruma sağlayan bu maskeler yumuşak dokusuyla konfor sağlar. Bellik ve dizlik ise tamamen koruma amaçlıdır. Uzun yol şartlarında her türlü risk göz önünde bulundurulmalı ve bellik, dizlik gibi koruyucu aksesuarlar alınmalıdır.

Yağmurluk

Tek parça yağmurluklar motorcular için kısa mesafelerde kullanışlı olsa da uzun yol için en ideali iki parçadan oluşan, pantolon ve ceket şeklinde tasarlanan yağmurluklardır. Kullanılmadığı zaman dertop edilerek küçücük bir şekle sokulan yağmurluklar motosiklet montu cebinde dahi taşınabilecek nitelikte pratik bir üründür.

Termal İçlik

Zorlu hava koşullarında termal içlik motorcunun en çok işine yarayan ekipmandır. Soğuğa karşı içten koruma sağlayan termal içlik sürüş esnasında rahatlık sağlar.

Sürücü ve Motorun İhtiyaç Duyacağı Ekipmanlar

Motor Üstü Bagaj & Motor Çantası

Sürücünün özel eşyalarını koyması, motora dair belgelerin muhafaza edilmesi için motorun arkasına takılan bagajlar ek olarak motorun her iki yanına takılabilen çantalar uzun yol gezginleri için kullanışlı bir bagaj deneyimi sunuyor.

İlk Yardım Çantası

Yolların ne getireceği belli olmaz. Bu nedenle ufak tefek yaralanmalar veya rahatsızlıklar göz önünde bulundurularak temel tıbbi ihtiyaçların yer alacağı küçük bir ilkyardım çantası bulundurmakta fayda var.

Temizlik Ürünleri & Havlu & Kıyafet Çantası

Kişisel temizlik eşyaları (diş fırçası, krem, sabun, tarak vs), havlu ve birkaç parça kıyafet gezinin temiz ve kaliteli geçmesine yardımcı olur. Bunun için motor bagajı yeterli gelmezse küçük bir sırt çantası kullanılabilir.

Kulak Tıkacı

Donanımlı bir kask kulakları koruyacak bir özelliğe sahip olsa da yüksek bir basınçta kulakların zarar görmemesi için kulak tıkacı bulundurulmalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.