Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Motosiklet Aksesuarları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Doğru Motosiklet Aksesuarları nasıl seçilir?

Motosiklet aksesuarları çok farklı kategori ve modellerden oluşmaktadır. Aksesuarlarınızı seçerken sizin ihtiyacınızı karşılayacak ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Kendiniz için alacak olduğunuz kask, mont, eldiven, pantolon gibi ürünlerde öncelikle motor tipinize uygunluk, ürünün kalitesi ve beden hususlarına dikkat etmelisiniz. Motorunuz için alacağınız aksesuarlarda ise ürünün motorunuza ve ihtiyacınıza uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

Motosiklet Aksesuarlarına ne kadar ihtiyaç vardır?

Motosiklet aksesuar ve ekipmanları çeşitli hava şartlarından ve olası kazalardan en az şekilde zarar görmeniz, güvenli sürebilmeniz için olmazsa olmazdır. Basit bir şekilde kaza anındaki otomobil içinde alınabilecek zararla motosiklet üstündeyken yaşanabilecek kaza durumlarında aksesuarların ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

Motosiklet aksesuarları alırken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet sürücüsü ve yolcusu için üretilen motosiklet aksesuarları kişinin dış etmenlerden korunmasını sağlayan ekipmanlardır. Motosiklet aksesuarlarını tercih ederken güvenlik önceliğini asla aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Tüm aksesuarlar öncelikle güvenli sürüş deneyimi için üretilir. Bu nedenle özellikle giyilebilir aksesuarları satın alırken vücut yapınıza ve ölçülerinize uygun modelleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Motorunuz için üretilen aksesuarlar arasında hem yolcuları ve hem de motosikleti korumaya yönelik ürünler bulunur. Motosiklet sis farı, gidon uzatma, ayna uzatma, çanta bağlantı demiri gibi motor aksesuarları kullanım deneyimini ve konforunu arttırmaya yönelik çözümler sunar. Motorunuzu korumak, daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamak için kullanılan motor aksesuarları koruma demiri, branda, çakmaklık gibi ekipmanlardır.

Motosiklet Aksesuarlarında Marka Önemli mi?

Motosiklet aksesuarlarında ürün mü yoksa marka mı daha önemli sorusu akıllara geliyor. Motosiklet aksesuarlarını ele aldığımızda ürün & marka kıyasında durum değişkenlik gösterebiliyor. Marka genellikle zihinlerde belli bir algı oluşturur. Rekabet piyasasında üründen çok marka öne çıkar, markalar birbiriyle mücadele eder. Ürün ise bizzat kendini tanıtarak insanlara ulaşır. Motor ekipmanlarında markadan çok ürünün teknik özelliklerinin öne çıktığını söylemek mümkündür.

Motosiklet Aksesuarlarının Ömrü Ne Kadardır?

Kişisel motosiklet ekipmanlarından kask için herhangi bir şekilde kaza, darbe, düşme gibi durumların yaşanmadığında 3-5 yıl kullanım ömrü mevcuttur. Motosiklet kaskı herhangi bir şekilde darbe almışsa mutlaka değiştirilmelidir. Motosiklet montları uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montunun koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir. Motosiklet eldiveninin yırtılması, bir yerinin esnemesi, avuç içlerinin aşınması gibi hallerde değişim zamanını işaret eder. Motosiklet botları içinse bilek bölümünde aşınma, tabanında yıpranma, üst bölümünde doku kaybı olduğunda değiştirmek gerekiyor. Motosiklet için olan aksesuarlarda herhangi bir süre vs. durum söz konusu değildir bunu kendiniz istediğiniz ya da gerek olduğu zaman değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.