Snell Kask Güvenlik Testi Hakkında
"Motosiklet ve Diğer Motorlu Araçlar Kullanılmak için koruyucu başlık" için Snell standart olarak bilinen M2015 motosiklet kask güvenlik standardı, Snell Memorial Vakfı tarafından yayınlanmıştır.

Snell laboratuvar şimdi M2015 standardına kask sertifikasyonu için gönderimler kabul edilir.

Snell geri 2013 yılının Nisan ayında M2015 standardının ilk taslağını yayınladı ve son hali sessizce 2014 baharında standardının son yayınlanması ile geçmek gelir, ama küçük tantana ve ulusal basın açıklaması ile gelmiştir.

Bell Moto-9 Flex (Önizleme) Snell M2015 standardına uygun ilan edilecek ilk kask biridir.

Aşağıdaki bilgiler üzerinde Snell M2015 standart bilgi sayfasından düzenlendiği Snell Anma Vakfı web sitesinde.

Biz Snell M2015 tanıtım açıklama sürümlerini düzenlenmiş ve aşağıda bir kolay okunur bir formatta gösterilir Snell M2015 standart bir kopyasıdır.

Daha fazla bilgi ve standart herhangi bir son değişiklikler için, Snell Memorial Vakfı web sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, burada bir olan yeni Snell M2015 standardı açıklayan .mp4 video .

Snell M2015 ve M2010 Arasındaki Fark
Yürürlük Test
Snell M2015 standart hemen hemen aynıdır Snell M2010 (rapor) , ancak uygulama testleri önemli bir fark vardır.

Daha önce sertifikalı kask örnekleri uyumluluğu için test edildiğinde, darbe test aynı etki hızlarda ve ilk sertifikasyon test için öngörülen aynı kriterler olacaktır.

Bir hata görülürse, üç numune biraz daha düşük "sapma" hızlarda test edilecek, ancak test kriterleri sertifikasyon test için olanlar kümesi olarak aynı olacaktır

gereklilikleri de sertifika dayandığı orijinal test serisi belirterek, her sertifikalı kask yeni bir "Sertifika ID #" etiketi talep ediyoruz.

Bu Sertifikasyon ID # dört basamaklı bir tire ve iki basamak ardından iki alfa karakterden oluşur. Bu sertifikasyon test laboratuarı, kayıt numarası ve yılı belirler.

Bu sertifika verildi zaman layık sertifikanın sağ alt köşesinde bulunabilir.

Bu test serisi bilgi uygulama testleri için ve Vakfın kask arşivinde muhafaza orijinal dizi kask numune referans için parametrelerini ayarlamak doğru testi belirlenmesi esastır.

kask sahibi onun ürünleri gibi etiketleri olmadan makul tanımlanabilir olduğunu kanıtlaması durumunda, Vakıf bu gereksinimi feragat kabul edebilir. Böyle bir feragat yazılı alınmalıdır.

Saklama Mukavemet ve Shell Penetrasyon Testi Prosedürleri Değişiklikler
diğer değişiklikler tutma gücü ve kabuk penetrasyon test prosedürleri değişiklikler yer alıyor.

Bu değişiklikler Test güvenilirliği ve tekrarlanabilirliği artıracak ancak maddi testinin sonuçlarını etkilemesi beklenmemektedir.

M2015 Uygulama için zaman çizelgesi
Sertifika Testi hemen başlar. Not: M2015 programına yönelik M2010 sertifikalı modeller ayrı M2015 sertifikasyon test için teslim edilmelidir.

1 Nisan'da sevkiyat için ilk kullanılabilir M2015 Sertifikasyon etiketleri, 2014 M2015 kask üniteleri satışa sunulması ya da 1 Ekim 2014 tarihinden önce kullanmamalısınız etiketli.

M2015 sertifikalı Kask modelleri M2010 gereksinimlerini karşılamak için düzenlenen ve istek üzerine M2010 programına dahil edilecektir.

M2015 yeterlilik hak iddia sürece, bu tür birimler M2010 sertifikasyon etiketleri, M2010 işaretler ve M2010 M2010 program süresince iddia ile piyasaya olabilir.

Snell M2010 kapatma için zaman çizelgesi. M2010 Sertifikasyon Test derhal sona erer. M2010 etiketleri 1 Temmuz aracılığıyla satışa sunulacak, 2014 M2010 etiketli üretim 31 Mart 2015 bırakmalıdır.

Snell M2015 Standardı Detayları
Snell motosiklet yeni M2015 standart ilginizi neden dört nedenleri sıralıyor:

motosiklet ve diğer motorlu araçların kullanımı nedeniyle kafa travması ölüm veya kalıcı sakatlık risklerini getirmektedir.
Koruyucu kask doğru kullanımı ölüm veya kalıcı sakatlık riskini en aza indirebilirsiniz.
Bir kask koruyucu kapasite, özellikle satın alma veya kullanım sırasında, tahmin etmek zordur. Koruyucu özelliği şu anda en kask kullananlar aracılığıyla ötesinde tahribatsız muayene ile ölçülür.
bayi ve dağıtıcı rastgele alınan süregelen yıkıcı test örneklerinin tarafından desteklenen Snell sertifikasyon sağlayan ve baş koruma en üst düzeyde tutmayı, bu kask modelleri tanımlar.
Bir kask koruyucu özelliklerini etkileyen en kritik unsurlardan dört şunlardır:

Darbe Yönetimi: kask büyük nesneler ile çarpışmaları karşı korur ne kadar iyi.
Kask Konumsal Kararlılık: kask ihtiyaç duyulan baş üzerinde, yerinde olacak mı.
Tutma Sistemi Gücü: çene askıları bir kafa çarpma boyunca kask tutmak için yeterince güçlü olup olmadığını.
Koruma Kapsamı: kask ile korunan kafa alanı.
Bir Motosiklet Helmet'e Doğru Fit bulma
Aşağıdaki motosiklet kask kullanımı için M2015 standart ve diğer öneriler açıklayan bir Snell basın açıklaması açıklamalı ve tarafından düzenlenen notların bir kümesidir.

Tavsiyelerin çoğu ayrıntılı kriterler de unutmayın Motosiklet Kaskı yorum .

M2015 standardı bu öğelerin her dört basit testleri açıklar.

Ancak, ikinci öğe için testler, kask istikrar, zorunluluk kask iyi giyenin kafasına uyumlu olduğunu tahmin ve dikkatle en uygun mümkün elde etmek için ayarlanmış olduğunu.

Eğer seçiminde benzer özen ve kendi kask takılması sürece, mevcut başlık sağlayabilir koruma düzeyini elde edemeyebilirsiniz.

Snell Anma Vakfı çoğu kask üreticileri tarafından tüketicilere tavsiye edilen basit, anlaşılır yordamı önerir:

sizin alnına düşük oturur, böylece kafasına kask yerleştirin; Eğer görme aşırı üst aralığında ağzına kenarına göremiyorsanız, kask yersiz muhtemelen.
, Yerine sıkıca kask yapacak kullanım sırasında böylece tutma sistemini ayarlayın. Bu konumlandırma ve ayarlama mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için tekrar edilmelidir. işlem, ilk zaman alıcı olabilir; acele etme.
tutma sistemi kapanışları işlevsiz kılmadan kask çıkarmaya çalışın. kask kapalı geliyor ya da gözlerinin üzerinde vardiya ise, yeniden ayarlayın ve tekrar deneyin. herhangi bir düzeltme iş gibi görünüyor, bu kask sizin için değil; başka bir deneyin.
Bu işlem aynı zamanda bu standarda açıklanan kask istikrar için test temelidir.

Bu test aynı adımları gerçekleştirir ancak standart kafa biçimlerini kullanmaktadır; Ancak, bir kask satın alırken yine kendiniz için bu yordamı gerçekleştirmek gerekir ve her zaman bir kask takmak.

 Ancak bu şekilde size en uygun mümkün almak için tüm uygun ayarlamalar yapmak mümkün olacak.

Ayrıca, kendi başına test bizim bir gelişme olacaktır; Eğer kask kişisel olarak sizin için uygun olup olmadığını belirleyecektir.

tam yüz kask yüz yaralanmaları koruma tedbiri sağlamak: dikkate kask diğer bazı önemli yönleri vardır.

Bu kasklar yüzün alt kısmını kaplayan sert bir çene bekçi dahil. Snell Memorial Foundation tam yüz kask çene çubukları için özel testler bulmuştur.

Tam Yüz Kasklar İki Türleri
tam yüz kask iki çeşidi vardır.

Çene bekçi "flip-up" kaskları çene bekçi, böylece serbest zaman, o dışarı döndürmek veya yukarı çevirmek olacak ve menteşeli olabilir "modüler" denilen veya, kask ayrılmaz bir taşınmaz parçası olabilir ama binicinin rahatı için yolu.

Modüler kask çene bekçi bırakma mekanizması bir çarpışma sonucu yanlışlıkla açılmasını önlemek için yeterince güvenli olmalıdır ek şartı ile entegre çene çubukları ile donatılmış olanlar gibi aynı gereksinimleri karşılaması gerekir.

Çıkarılabilir Çene Barlar ile Kasklar
Bazı kask kask cıvataların ve yüzün alt kısmını kastedilmektedir olan ayrı bir yapı ile birlikte gelir.

Bu çıkarılabilir çene çubukları genellikle bazı motosiklet spor karşılaşılan küçük taşları ve enkaz saptırmak için tasarlanmıştır ve düşme ve kazalarda etkili yüz koruma olmayabilir.

Bu Snell onlar anlamına bildiren ilginçtir "cıvatasını-on çene çubukları test ve onlarla donatılmış herhangi bir başlık, bir açık yüz kask olduğunu düşünmektedir."

Bu sahip birçoğu güvenli bir çıkarılabilir çene bar ya da bekçi ile bir kask bir flip-up kaskın daha güçlü ya da güvenli (veya daha fazla) olarak yapılamaz neden herhangi bir teknik sebebi, orada görünmüyor gibi, meraklı çok kötü dönen flip-up vizör tutma sistemleri

Yüz kalkanı
tam yüz kask yüz kalkanı ile donatılmış ise, o da göz koruma önlemi sağlayabilir. Vakıf parçacık penetrasyon direnci için tam yüz kask yüz maskeleri test eder.

bu nedenle kabul edilmez açık yüz kask ile donatılmış yüz kalkanları genellikle göz koruması aynı düzeyde sağlamak ve yoktur.

hem açık hem de tam yüz kask kabukları da nüfuz korunma bir ölçüsünü vermelidir. Vakıf penetrasyon direnci için tam ve açık yüz kask hem kabukları test eder.

acil Kaldırma
Etkili başlık çıkarılabilir olmalıdır; paramedik ve diğer acil personeli hızla hayati belirtilerini kontrol etmek için ve acil durum prosedürleri gerçekleştirmek üzere kaza kurbanları başlığı kaldırmak gerekir.

Vakıf kask removability testleri ve kriterleri oluşturmuştur.

dışa Görüş
Vakıf görme alanı için kask test eder. Standart kafa formlara ölçülen kask kullanımına uygun görme asgari dizi sağlamak zorundadır.

En Snell onaylı kask bu Standartta belirtilen gereksinimleri karşılamak ve sokak kullanımı için uygun kabul edilir.

Ancak, Vakıf ayrıca sadece dikkatle kontrol rekabetçi ortamlarda kullanım için çok daha kısıtlı görme alanları ile başlığı tasdik edebilir.

Böyle bir başlık sadece belirli faaliyetleri için uygun olarak tanımlayan uyarı etiketleri içerecektir.

kask amaçlanan kullanımlar için uygun olduğunu kesinlikle emin olun. Ayrıca, bizim ölçümü oldukça değişebilir elde vizyon aralığında beri, o kask ve yüz maskesi izin Yeterli vizyon kesinlikle emin olun.

Vakıf doğrudan düşünün ama koruyucu kasklar etkinliğine taşımayan bazı önemli faktörler vardır.

Görmek, rahat ve kask iç şekle başınızı şekli çok önemli olduğunu eşleşen uzun süreler için (giyildiğinde yeterli havalandırılması, yani senin kask giyilebilir emin olun

Birkaç kişi bir rahatsızlık kask ve koruma olmaz yıpranmış olmayan bir kask takacak.

üzerinde kask çalışıyoruz Ayrıca, süre, bir aynaya iyi bir göz atın ve ne düşündüklerini bazı arkadaşlar sorun. Çoğu kişi çok daha hızlı sadece rahatsız olandan çirkin kask kullanarak çıkılacak.

kask barizlik
barizlik kontrol edin. Parlak renkler ve yansıtıcı yamalar başkalarına daha görünür ve bir çarpışma dahil olmak üzere, bu nedenle daha az muhtemel yapacaktır. Tüm sürme dişli ve özellikle kask bile en dikkatsiz sürücünün, açık olmalıdır.

► Snell M2015 Standart

tüm Snell M2015 motosiklet kask güvenlik standardı, düzenlenmiş bir versiyonu aşağıdadır.

Daha fazla bilgi ve Snell onaylı kask listesi ile birlikte standart tam ayrıntılar için bkz Snell Memorial Vakfı web sitesinde.

Arka fon
bir motosiklet kazasında, sürücü yaralanmasına veya ölümüne neden olabilir. piyasada bugün Kask koruma değişen derecelerde sunan, ancak tüketici belirli bir modelin göreli etkinliğini yargılamak için çok az temeli vardır.

Bu Standart kesinlikle bu standartları karşılamak için durdurdu olanlar belirlenmesi, kesinlikle sonradan darbe (çarpma) koruma ve saklama sistemi gücü için belirtilen standartları karşılayacak ve bu kask modellerinin belirlenmesi için rasyonel yöntemler sunar.

Snell Vakfı koruyucu kasklar denetimli yarış etkinliklere katılan tüm bireyler için gerekli ve uygun performans standartlarını karşılayan kask takmaları için kamuoyunun teşvik edilmesi çağrısında bulunmaktadır.

Bu 2015 Standart motosiklet için uygun ve sürücü ve yolcuların tekneler, motorlu arabaları, arazi taşıtları ve kar gibi kapalı olmayabilir hangi diğer açık motorlu araçlar ile kullanım için performans özelliklerini belirler.

Bu Standart İnşaat ve malzeme özelliklerinin ortaya koymamaktadır. Vakıf belirli malzeme veya tasarımları önermez.

Üreticiler gönüllü bu standarda test edilecek kask göndermek ve gönderilen kask geçmesi halinde, bir sertifika verilir.

Vakıf Snell sertifikalı olmuştur ama performans ne de başka kriterlere göre bu ürünleri sıralamak için denemez bu ürünlerin kimlik kullanılabilir hale getirir.

Ne Vakıf rekabetçi etkinliklere katılanların ihtiyaçları ve kamuoyunun bu ayırt etmez.

İlk sertifikasyon ve rastgele örnekleme testi de dahil olmak burada açıklanan gereksinimleri, tüm bu Standardın ayrılmaz bir parçasıdır.

o Vakfı tarafından sertifika ve rasgele örneklem testi hem tabi olmadıkça hiçbir kask Standart tatmin edebilir.

Koruyucu başlık için Snell sertifikası birincil başlık üretici ve Vakfı arasında belirli bir sözleşme anlaşma gerektirir.

Sertifikasyon işlemleri Vakfı'na başvuru üzerine elde edilebilir.

Snell Anma Vakfı tescilli belgelendirme işareti ve M2015 Snell Memorial Vakfı sertifika işaretidir.

Giriş
Bu Standart bir motosiklet kazasında karşılaşılabilecek yüzeyler veya nesnelerin doğrudan etkisinden baş koruma sorununu giderir.

Standart başını korumak için bir kask yeteneği yanı sıra motosikletçi başlık olarak genel servis kolaylığı üzerinde taşıyan çeşitli faktörlerin doğrudan önlemleri belirler.

Böylece, bu Standart kolayca satın alma sırasında bile bilgili tüketiciler tarafından ayırt olmayabilir kafa korunmasına ilişkin performans rulman çeşitleri yöneliktir.

Bu performans gereksinimleri bazı mevcut tek genel kask yapılandırması çeşitli bileşenleri ve özellikleri sınırlamalar açısından ifade edilmiştir.

Bu ifadeler netlik uğruna sadece kullanılmakta ve belirli yapılandırmalar veya malzeme gerektiren olarak yorumlanmaması gerektiğini belirtti.

yeni kask teknolojileri göründükleri gibi, bu sınırlamalar düzeltilmiş, belki, yeniden incelenir ve alınacaktır.

Bir Motosiklet Helmet Parçaları
Bir motosiklet kask genellikle sert bir kafa kaplaması ve esnek kayışlar ve donanım oluşan bir tutma sisteminden oluşur.

Sert kaplama, güçlü, sert dış kabuk ve ezilebilir astar oluşur. sert dış kabuk astar ve kullanıcının kafasının daha büyük bir alan üzerinde, dış yüzeyinde bir konsantre yükü yaymak için kapasitesiyle korur.

ezilebilir astar darbe enerjisini yönetmek için kendi kapasitesi ile doğrudan etkilerinden başını korur.

Bir kafa çarpma veya kask üzerinde yükü yaymak ya da tek bir noktada konsantre olacağı darbe yüzeyi olup olmayacağını şiddetini tahmin etmek hiç belli yolu olmadığından, en genel olarak etkili kask güçlü, en sert birleştirecek tolere edilebilir sınırlar dahilinde takan başının tepe yavaşlamasını sınırlamak için seçilen bir astar ile olası dış kabuk.

Tutma Sistemi ve Fit Önemi
tutma sistemi kask doğrudan etkisi yönetmek için yerinde olacaktır sağlanması, normal kullanım süresince ve özellikle düşme ve kazaları sırasında bir pozisyonda başlık tutar.

M2015 standart saklama sistemine iki farklı test uygulanır.

Standart bir kafa forma başlık uydurma ve sonra teğet şok yükleri uygulayarak onu yerinden çalışarak istikrar için bu testlerin ilk.

bir simüle çene ile sistem bileşenleri için bir şok yükü uygulayarak ikinci testler tutma sistemi gücü.

uyum kalitesi ve ayarlamalar ile özen bu testlerde kesinlikle kritik unsurlardır.

takan seçmek ve zinde ve pozisyonel istikrar gerekli kaliteyi elde etmek için başlık ayarlamak mümkün olacak, böylece üretici uygun rehberlik sağlamalıdır.

miğferli baş formu üç inatçı örs herhangi üzerine belirli bir şekilde bırakıldığında darbe koruması için kapasite baş forma kask aracılığıyla teslim şok doğrudan ölçümü ile belirlenir.

En motosiklet kask merkez boyut ve şekillerde kapsamak amaçlanmaktadır.

esnek dolgu çeşitli kalınlıkları bazen üretim sırasında veya baş büyüklüğü birkaç farklı aralıkları kask yapılandırmak için uydurma sırasında özdeş kask içinde yerleştirilir.

Bu esnek dolgu anlamlı kask emer ve etkisini zayıflatır ve doğrudan bu standardın ele alınmamıştır şekilde etkilemez.

Penetrasyon ve Dış Kuvvetler
Keskin Puanları veya mermilerin
keskin kenarlı ve projeksiyonlar ve mermiler işaret tarafından kask da nüfuz dayanıklı olmalıdır.

Bu kapasite, bir kafa formunda kask yerleştirerek ve kabuk üzerine belirtilen kütle ve geometri metal koni bırakarak test edilir. Bu koni ucu kafası şeklinde nüfuz etmemelidir.

Sıvılar, çözücü maddeler ve kimyasal
şekilde, kask vücut sıvıları gibi çözücü maddeler ve motor sporları ile bir arada bulunan kimyasalların kimyasal hücumlara karşı direnç gösterebilmelidir.

Bu kapasite daha klima ve test etmeden önce bir çözücü karışımı uygulanarak test edilebilir.

Yüz Koruma
Tam kasklar - "modüler" veya "flip-up" kask dahil - genellikle aranan darbe korumasına ek olarak yüz koruma tedbiri sağlamaktadır.

Bu prensibi özelliği görsel bir portuna yüz açılış dönüştürme çene alanı kapsayacak ileriye uzanan bir çene bar var.

kullanıcının yüzü tamamen kapalı şekilde sık sık, bir yüz maskesi de sağlanır.

Geleneksel tam yüz kask, çene bar kask yapısının ayrılmaz bir taşınmaz parçasıdır. "Modüler" veya "flip-up" tam yüz yapılandırmalarında, çene bar aslında zaman değil sürme, gözlük ayarlamak yemek, içmek veya sohbet kullanıcılara sağlayan yüz yukarı ve uzağa bir menteşe ile ilgili döndürmek için serbest bırakılabilir.

Diğer kask çene çubuğu öğeleri "cıvata-" kullanımına izin verecek şekilde yapılandırılmış olabilir rağmen, bu kask tam yüz olarak kabul edilmez ve açık yüz yapılandırmaları olarak yerine kabul edilir.

tam yüz kask için bu Standart kask içine doğru çene çubuğunu zorlamaya çalışmayın şekilde belirli bir hızda bunun üzerine bir ağırlık bırakarak çene bar sertliğini test eder.

çene bar belirli bir miktardan fazla saptırmak olmamalıdır.

Yüz Shield
yüz kalkanı bir tam yüz kask ile sağlanıyorsa, o zaman bu yüz kalkanı küçük parçacıklar tarafından nüfuz dayanıklı olmalıdır.

 belirli bir ağırlık keskin bir talebi pelet belirli bir hız ile yüz kalkanı yönlendirilir. pelet kask içine nüfuz etmemelidir.

Acil Kask Kaldırma
Bu Standart ayrıca başlık makul sürdürmek için beklenebilir zararlardan rağmen kolay ve güvenilir, şapka hızlı bir şekilde bilinçsiz kaza kurbanı kaldırılmış olabilir olup olmadığını belirlemek amacıyla bir test içerir.

Geleneksel kask mimarileri birçok Standartları önceki Snell Vakfı Standartları söz değil de dahil olmak üzere bu kadar kolay bu gereksinimi karşılanmış demektir.

Öyle bile olsa, bir başlık sadece sonra kurtarma girişimleri önlemek için bir kaza onun takan korumak olabilir düşünülemez.

Havalandırma ve Diğer Özellikler
Yetersiz havalandırma kask karşı karşıya dolu, özellikle bir kask un-giyilebilir sıcak iklimlerde hale getirebilir.

Ancak bu standart miktar veya kullanıcıya hava akımının kalitesi ya da üzerinde doğrudan ihtiyaç duymaktadır.

motosiklet kaskları Diğer genel özellikleri, parlak renkler ve yansıtıcı yüzeyler gibi eyeshades ve gözlük için konaklama ve görünürlük geliştirmeleri içerebilir.

Bu özellikler doğrudan bu standardın ele değil, güvenlik ve konfor konularında tüm anlaşma kullananlar yanı sıra üreticilerin dikkate hak.

Kask Koruyucu Yetenekleri
kask kullanımı önemli ölçüde kafa yaralanma riskini azaltmak için gösterilmiş olmasına rağmen, bir kask koruyucu yeteneği sınırı vardır.

tüm öngörülebilir kazalara karşı takan koruyabilir hiçbir kask, bu nedenle yaralanma, bu standardın şartlarını yerine hatta kask dahil olmak üzere herhangi bir kask koruyucu kapasitesini aşan kazalar meydana gelebilir.

bir kazada takan korurken bir kask koruyucu özelliği tükenmiş olabilir. Bir darbe enerjisi kısmi imha neden, kask tarafından yönetilen, böylece Kasklar inşa edilir.

Hasar kolaylıkla görünür olmayabilir ve Vakıf şiddetle bir kaza bir kask tam kontrol için üreticiye iade önerir. bunu yapmak mümkün değilse, kask, her zaman zarar ve değiştirilmesi gerekir.

Son olarak, koruyucu özelliği zamanla azalabilir.

Bazı kask yaşla birlikte bozulmaya ve bu nedenle sınırlı bir ömrü vardır malzemelerden yapılır.

Şu anda, Vakıf motosiklet kaskları beş (5) yıl sonra değiştirilmesini önerir, ya da üretici öylesine tavsiye eğer daha az.

İNŞAAT
A. Genel

monte kask pürüzsüz iç ve dış yüzeylere sahip olacaktır. kolayca kurtulmak gerekir dış yüzeyi ötesinde fazla 7 mm çıkıntı herhangi bir özellik; dış yüzeyinde diğer tüm projeksiyonları sorunsuz sportifti ve teğet darbe kuvvetlerine minimal sürtünme direnç olacaktır.

kask içine perçin ve benzeri çıkıntılar hiçbir laserasyon ya da batma tehlikesi sunmalı. Çekme klip arka veya kask tarafında kullanılabilir.

mümkün olduğu gibi kask tüm korunan alan üzerinde yaklaşık üniform darbe koruması sağlayacaktır.

kaskın herhangi bir ayrılabilir parçasının olmaması onun varlık yıpranmış engel yoksa, o zaman bu yokluğu tutma sistemi veya darbe koruması ya tehlikeye atmamalıdır.

kask herhangi bir parçası testleri sırasında ayırır, bu durum hiçbir laserasyon ya da batma tehlikesi teklif ne de başın kapsama azaltmak gerekir.

Üretici bu tür kask ile şemsiyeleri, yüz kalkanları ve boyun perdeleri gibi eklentiler sağlıyorsa, bu eklentiler temel kask koruyucu yeteneği azaltmak veya standart gereklilikleri aşağıda görme alanı azaltmak veya kullanıcı için doğrudan bir tehlike yaratmaz gerekir .

B. Shell

perçin kullanılması halinde, kafaları keskin kenarlara sahip olmayacaktır ve kask dış yüzeyinden en fazla 2 mm çıkıntı olmayacaktır.

C. Malzemeleri

İdeal olarak, kask imalatında kullanılan malzemeler dayanıklı kalitede olmalı ve güneş, yağmur, toz, titreşim, ter ya da cilde veya saça uygulanan ürünlere maruz zarar verilmeyecek.

Benzer şekilde, malzemeler rutin depolama veya taşıma karşılaşılması muhtemel aşırı sıcaklıklara bağlı bozmamalıdır.

bilinen malzemeler cilt tahrişine neden veya cilde temas parçaları için kullanılmayacaktır hastalık için elverişli oluştururlar.

mantar veya yosun büyümesini destekleyen malzemeler kullanılmayacaktır. Kumaş astar veya dolgu malzemeleri kullanıldığında, çok uzun bunların yokluğu kask koruyucu özelliklerini bozmadığı şekilde yıkama amacıyla sökülebilir olabilir.

D. Bitiş

kaskın tüm kenarları düzeltilmiş ve darbe durumunda kullanıcının kafasını zarar olabilir kabuğun iç metalik parçaları veya diğer sert çıkıntılar ile yuvarlatılmış olmalıdır.

E. Tutma Sistemi

kötüye vazgeçirmek şekilde tutma sistemi dizayn edilecektir.

O tutma sistemi tasarımı kullanım basit ve uygulanması için hızlı olacaktır, kullanılmış olabilir hangi tüm yolları vardır. Kask, yanlış kullanılırlarsa, performansını düşürebilir "gerekli olmayan" özellikleri ile donatılmış edilmeyecektir.

Hızlı serbest toka, kullanıldığı takdirde, yanlışlıkla serbest bırakılmasını mümkün olmayacaktır. Kumaş maskeli penguen, kullanıldığında, kumaşın kendisi boyunca geçen bir cıvata, pim ya da perçin ile kabuğa sabitlenmiş edilmeyecektir.

Diğer alternatifler teklif edilebilir olsa da, tercih edilen bağlama yöntemi kayışı aracılığıyla devreye ve cıvata, perçin veya başka uygun yollarla kabuğa sabitlenmiş olan bir metal askı ile ilgili dikilecek olmasıdır.

F. Periferik Vizyon

kask büyüklüğüne uygun bir referans kafa formunu kullanarak ölçülen kask periferik görme açıklık sağlayacaktır.

Bu periferik görme, en az 210 ° yatay açıklık, en az 7 ° 'lik bir artış açıklık ve en az 30 °' lik bir düşüş temizlenmesini içerir.

Ancak, bu düşüş açıklık nefes deflektörler için özel ödenek yapar. Bu açıklıklar referans kafa formları sabit uçakların açısından açıklanmıştır.

Bazı rekabetçi uygulamalar daha kısıtlı görme alanı ile kask gerekebilir.

haklı, bu standardın özel addenda bir kask gereksinimi ve başlık sadece belirli kullanımlar için uygun olabileceğini uyarı ek etiketleme gerekliliklerini yerine getirip belirlemek için azaltılmış görsel alanlar, prosedürleri tanımlayacaktır.

G. Boyutlandırma

Bu standardın gerekliliklerinin baş çevresi aralığında test edildiğinde çoğu kask optimum sadece gerçekleştirecek şekildedir.

Bu aralığın dışında, kasklar hala bir koruma önlemi sağlayabilir ama onlar sertifikasyonu için gereksinimlerini karşılamak olmayabilir.

kasklar sertifikasyon için gönderilen zaman üretici bu tüm aralığı belirtmeniz gerekir.

kask satışı dağıtılır Daha sonra, her kask o amaçlandığı baş çevresi aralığı gösteren daimi bir etiket içerecektir.

SERTİFİKA İÇİN NİTELİKLER

yeterlilik testi için, kask satışa sunulan aynı durumda olacaktır. Bu standardın açıklanan tüm testlere tabi tutulmuştur hiçbir kask veya bileşen testinden sonra satışa sunulacak.

En az beş (5) ve (7) tam kask satışa sunulan modellerin her farklı yapısal yapılandırma için bir sertifikasyon test programı için imalatçı tarafından teslim edilmelidir kadar yedi.

test yok edilecek bu örneklerin biri hariç tümü; denenmemiş örnek karşılaştırma ve başvuru için muhafaza edilir.

Farklı uyum ped konfigürasyonları farklı boyut aralıkları için bu kafa dişli karşılamak amacıyla planlanmış ise, gönderilen numunelerin en büyük beş boyut aralığı için yapılandırılmalıdır.

Yedi örnekleri gerekli olarak kabul edilir, geri kalan iki örnek küçük amaçlanan boyutu için yapılandırılmalıdır.

Farklı uyum ped yapılandırmaları temsil Ek örnekleri de sunanın takdirine sağlanabilir.

DEĞİŞİKLİKLER

Sertifikalı başlık için kozmetik değişiklikler izin verilir. Bu tür değişiklikler genellikle işaretleme ya da üretici onaylı boya veya bantla başlığı kırparak sınırlıdır.

Aksi takdirde, sertifikalı başlık değişiklikler etkili bir şekilde düzgün kadar değerlendirilir Vakfı güven ve sertifikaya sahip olmayacaktır yeni yapılandırmalar oluşturmak.

Üreticiler Vakfın yazılı izni olmadan herhangi bir modifiye başlık Vakfın sertifikasyon etiketi yerleştirmek gerekir.

Vakıf kask sahipleri değiştirmek ya da kask değiştirmek için başkası ile sözleşme önerir.

Herhangi bir yapısal değişiklik olumsuz bir kask koruyucu yeteneği etkileyebilir. Vakfın belgelendirme ve büyük ihtimalle, tüm üretici garantileri sadece imal durumda başlık için geçerlidir.

RASTGELE NUMUNE TESTİ

sertifikasyon test ek olarak, Vakıf rutin elde edecektir ve daha önce onaylanmış modellerin test örnekleri.

Bu örnekler tüketicilere perakende satış amaçlı olanlar hisse senetleri arasından seçilecektir.

Bu şekilde, Vakıf kamuya açık kask bu standardın performans gereksinimlerini karşılamak için devam etmesini sağlamak için çalışacaktır.

kask kullanıcılara doğrudan sağlanır ve normal satış dağıtım sistemi üzerinden geçemiyor hangi durumlarda, Kuruluş sertifikalı ürünler izlemek için alternatif prosedürler kuracak.

kask olaylarda kullanılmak üzere takımlara ya da bireylere doğrudan sağlandığı takdirde Özellikle, Vakıf nokta kontrol ve tahribatsız değerlendirme için kask erişimi olmalıdır.

Etiketleme ve işaretleme

Her kask üreticisi, üretim ay ve yıl, model ve boyut belirleme, dayanıklı görünür ve okunaklı etiketleme sahip olacaktır.

Etiketleme un kodlu ve İngilizce veya kask dağıtılacak olan bölgeye ortak bir dilde ya olacaktır.

başlık da şu yönde işaret edilmelidir:

Sertifika ID No: Bu sayı iki alfa karakter, dört Rakamlar, bir tire ve belgelendirme verildi yılı belirten iki numerics oluşur. Bu sertifika ID # Test raporları, kapak mektubu ve kask şartlarını yerine kısa bir süre sonra kask üreticisi verilen sertifikanın işaretlenir, bu testler ve belgelendirme dayandığı arşiv örnekleri tanımlar.
Kask tüm öngörülebilir darbelere karşı kullanıcıyı koruyabilir. Ancak, maksimum koruma için, kask iyi bir uyum olmalıdır ve saklama sistemi güvenli bir kask korumak için sabitlenmelidir. takıldı ve tespit zaman kask, kolayca temizlenebilir edilmeyecektir.
hasar görünür olmayabilir ama bu kask, böylece bir darbe enerjisi kısmi yıkım yoluyla absorbe edilebilir olduğunu inşa edilmiştir. o bir etkisi uğrar ise, ya muayene için üreticiye iade edilmesi gerekir ya da yok ve değiştirilmesi.
YY cm ile XX cm den baş çevresi için tasarlanmıştır.
kask bileşenlerinden herhangi çözücüler, yapıştırıcılar, boyalar veya temizleyiciler ortak duyarlı iseniz; Kask ayrıca aşağıdaki etkisi etiketleri taşımalıdır:

Bu kask ciddi görünür zarar vermeden bazı ortak maddelerle zarar görebilir. uygun şekilde (Tavsiye edilen temizlik maddeleri, boyalar, yapıştırıcılar ve benzeri): Yalnızca aşağıdaki uygulayın.
kask modeli bu standarda özel ekine göre sertifikalandırılmış ise, her kask Ayrıca zeyilname gerekli uyarı etiketlerini içermelidir.

Sertifika ID # etiket gereksinimi standartları uygulanması sırasında karışıklığı en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Üretici, mevcut marka gösterebilen ve model etiketleri makul yeterince birim belirleyecektir eğer Vakfı takdirine feragat edilebilir. Böyle bir feragat yazılı alınmalıdır.

Her kask da Vakfın tefrika sertifikasyon etiketlerden birine içerecektir.

Snell sertifika etiketi bozulmamış silinemez böyle bir şekilde, uygun olarak, iç veya kask dışına ya konulmamalıdır.

GRAFİK

Snell Memorial Vakfı tescilli markasıdır (sertifika etiketi) Sadece Snell Memorial Vakfı lisansı altında imalatçı tarafından kullanılıyor olabilir.

lisans özelliklerini, Vakfı elde edilebilir.

MARKALAMA VE KRİTİK komponentlerin etiketlemesi

Bir kask bileşeni makul bu standartta seslendi testlerin herhangi birinde takan güvenliği ve performansını düşürebilir uygunsuz bir yedek ile değiştirilebilir eğer kullanıcıların uygunsuz yedek parça satın alınması ve kullanımını önlemek, böylece, imalatçı bu bileşenlerin işaretlemeniz gerekir.

Özellikle, tam yüz kask yüz kalkanları üreticisi ve üretim ay ve yıl tanımlamak için işaretlenmiş olmalıdır.

KAFA FORMLARI

Bu standard, kask denetimi, işaretleme ve test için altı standart kafa formlarını çağırır. Bu kafa formlarının geometrisi 'A' için tanım, 'C', Organizasyonu (ISO) Taslak standart ISO Uluslararası Standartlar açıklanan 'E', 'J', 'M' ve 'O' kafa şekillerine göre ise DIS 6220-1983.

darbe test aşaması için darbe kitle özellikleri bu aynı kafa formu atamaları için ECE 22-05 olanlara karşılaştırılabilir.

ISO DIS 6220-1983 destekli düşme darbe testi için ya da bu tür konum stabilite testleri kullanılanlar gibi tam bir baş formları için uygun olan yarı kafası formları için açıklamaları içerir.

Şekil 1 ve 2 yarım baş formu yapılandırması genel şekilleri tasvir. Aşağıdaki tabloda, yukarıda verilen iki referanslardan yararlı boyutlarını listeler.

Kafa formu Parametrelerinin Tablosu

Tablo 1: kafa formu parametrelerinin Tablo

KORUMA KAPSAMI

Koruma kapsamı koruma talep edildiği kafanın bu bölgeye karşılık gelir. Şekil 1 'de gösterildiği gibi, bu kafa oluşturur geometrisi sabit düzlemlerin vardır:

 ISO Başkanı Formu, ISO DIS 6220-1983

Şekil 1: ISO Baş Formu, ISO DIS 6220-1983

koruma derecesinin Bu açıklama, temel düzlemin ISO tanımları, uzunlamasına düzlem, enine düzlem ve referans düzlemi kullanır.

Diğer uçaklar da kolaylık ve netlik için kesinlikle tanımlanmıştır.

Temel düzlem işitsel meatuses ve alt yörünge jantlar içeren anatomik düzlemde (Frankfort düzlemi) karşılık gelir.

referans düzlemi, temel düzleme yukarıda ve paraleldir. uzunlamasına veya midsagital düzlem temel düzlemine dik ve soldan kafa formunun sağ yarısını bölünmesi simetri düzlemi olduğunu.

transvers veya koronal düzlemde hem uzunlamasına ve temel düzleme dikey olan. İki işitsel meatuses içerir ve kafanın arka kısımlarından ön böler anatomik düzleme karşılık gelir.

Bu uçaklar tüm tanınmış kuruluşlardır.

Diğer bazı uçaklar, bununla birlikte, yararlı olduğu kanıtlanmıştır. S0 düzlemi temel düzlemine paralel ve baş formunun boyutuna göre belirlenen bir mesafede üstünde yer alır.

S3 düzlemi S0 düzlemi ve temel düzlemine paralel ve aralarında yer almaktadır. S4 uçağı da bu uçakların paralel ve temel düzleminin altında yatıyor.

Resim 2: Koruma Kapsamı

Resim 2: Koruma Kapsamı

Tablo 2: Koruma Kapsamı

Tablo 2: Koruma Kapsamı

Arka düzlem ön üçte iki başın arka üçte böler.

Bu çapraz düzlem paraleldir ve bir referans düzlemi ve boylamasına düzlemler başı şeklinin ön yüzeyi ile kesiştiği noktadan arkasına belirli bir mesafede yer alır.

bundan sonra bir referans noktası olarak adlandırılan bu noktadan itibaren mesafe,,, baş formunun boyutuna göre belirlenir.

ön düzlemi de enine düzleme paraleldir. Kafa formunun boyutuna göre belirlenen bir mesafede bir referans noktası arkasında yer alır.

kask tarafından sağlanan koruma kapsamı ön düzleminin S0 düzlemi ve ileri yukarıda tüm bölgeyi içermelidir, S3 düzlemin üstünde ve S4 düzleminin üzerinde ön ve arka uçakları ve tüm bölge arasında ve arkada arkasında tüm bölgenin uçak.

Şekil 2 ve ilgili tablo bu ek tanımlanan özelliklere ortaya koymak ve koruma kapsamını ve test hattı göstermektedir.

TEST YAPMAK

A. Muayene

Her kask gerekli etiketler için ve yapısı üzerinde yapılan genel sınırlamalar ile uyum için kontrol edilecektir.

sertifikasyon test için alınan numuneler tüm kritik bileşen etiket içermelidir ancak diğer etiketleme değerlendirilmesi için gerekli değildir.

RST (uygulama) testleri için alınan numuneler gerekli tüm etiketlere sahip olmalıdır.

Bazı kask değil, bu standardın öngördüğü yenilikleri ve diğer özellikleri içerebilir fakat başlık güvenliği ve etkinliği konusunda kaygılara yol açmaktadır.

Bunlar değerlendirme için Yönetim Vakfı Yönetim Kurulu üyelerine sevk edilecektir.

açıkça bu Standartta belirtilen olsun veya olmasın, başlık koruyucu kapasitesini azaltmak için kabul herhangi bir özellik, ret sebebi olacaktır.

B. Baş Formlar ve Kask Konumlandırma

Baş formları bir kask için uygun olan belirlenmesi kask için belirtilen en küçük ve en büyük baş çevresi dayanmaktadır.

Numuneler belgelendirme için gönderilen, bu şartname kask her türlü uyum ped yapılandırması için baş çevresi küçük ve en büyük değerleri içermelidir.

RST testi için alınan kasklar için, en küçük ve en büyük baş çevreleri kask etiket doğrudan alınacaktır.

kask için belirtilen en küçük baş çevresi 50 cm'den az ise, bir kafa şekli küçük uygundur.

Aksi takdirde, belirli bir kask için küçük uygun baş formu olan çevresi üreticinin belirtilen en küçük çevresi daha büyük altı kafa formların en büyüğüdür.

büyük uygun baş formu olan çevresi üreticinin belirtilen büyük çevresi daha büyük değildir altı belirtilen kafa formlarının en büyüğüdür.

Boyut Şartname tarafından belirleniyor olarak Tablo 3 Deney Başkanı Formları

Tablo 3: Boyut Şartname tarafından belirleniyor olarak test Başkanı Formları

Test numuneleri uygun olarak tanımlanan en büyük baş formu karşılamak için çok küçük olduğu tespit edilen, bir sonraki daha küçük baş formu büyük uygun olarak kabul edilecektir.

Numuneler üretim şartname ile belirtildiği gibi en ufak uygun kafa formu için çok küçük, numuneler sertifika için reddedilir.

formları baş tabloda çeşitli kafa boyutu özellikleri için sertifikasyon test kullanılacaktır.

büyük baş büyüklüğü küçük baş boyutundan daha küçük olmamalıdır beri, tablonun sol alt bölgenin en boştur.

boyut şartname tablonun ana köşegen, sadece tek bir test kafa formu boyunca gri hücrelerden birine karşılık geliyorsa gerekli olacaktır ve üretici sadece sertifikasyon test için en büyük amaçlanan kafa boyutu konfor dolgu ile yapılandırılmış beş numune aynı örnekleri sunmak gerek.

Aksi takdirde, iki numune konfor dolgu küçük amaçlanan kafa boyutu için yapılandırılmış olması gerekir dışında her bakımdan ilk beşe özdeş gereklidir.

Test sırasında, kask üreticinin belirtilen kask konumlandırma endekslerine göre seçilen test kafa formunda yerleştirilmiş olacaktır.

Üretici sertifikasyon örnekleri ile konumlandırma bilgileri sağlamak için başarısız olursa, kask yetkili teknik personelin en iyi kararına göre yerleştirilmiş olacaktır.

kask sertifikasyon gereksinimlerini karşılamak durumunda, kask konumlandırma indeksleri gelecekteki tüm testlerde kullanılan olacaktır.

Bu kask konumlandırma endeksleri yukarı kask alt kaş kenarına uzunlamasına düzlemi ile kesiştiği birlikte temel düzlemden baş formun ön mesafeleri temsil etmektedir.

Kask konumlandırma endeksleri tüm kafa formu için atanacak başlık uygun boyutları.

Her başlık makul kadar altı kask konumlandırma endeksleri, gerektirebilir bir 'A', 'C', 'E', 'J', 'M' ve 'O' baş formları her.

İşaretleme C.

Kask 50 Newton'luk bir uygulanan kuvvet ile yerine, en uygun ISO kafası şeklinde üzerine yerleştirilmiş bir konuma yerinde kask konumlandırma endeksine göre ve tutulur (11,25 Ib.).

Tanımlanmış çeşitli ikâme uçaklarla kabuk kesişimleri daha sonra aşağıdaki şekilde kask dış yüzeyi üzerine takip edilir:

S0 uçağın seviyesi ön düzleminin önünde kask bölümü işaretlenir.
S3 uçağın seviyesi ön ve arka düzlemleri arasındaki yalan bölümü işaretlenir.
S4 uçağın düzeyi arka düzlemde arkasında bölümü işaretlenir.
Son olarak, ön düzlemi boyunca çizgi parçaları S0 ve S3 uçakları katılmak için işaretlenir ve, benzer şekilde, arka düzlemi boyunca çizgi parçaları S3 ve S4 uçakları katılmak için işaretlenir.
Bu çizgiler kask üst içine ve gerekli koruma ölçüde sınır vardır.

Ancak, bu reddi için bir neden olamaz kask kenarının altında bu sınır sonbaharda parçaları eğer.

Kapsamının Koruma yukarıda: Şekil 2'de gösterildiği gibi bir test çizgisi sınırında yakın noktadan koruma 40 mm ölçüsünde içinde inşa edilecektir.

özdeş kask kafa büyüklüğü farklı aralıkları karşılamak için konfor padding farklı kalınlıklarda yapılandırılacak ise uygun büyük baş formunda işaretli olarak, gerekli koruma kapsamı her farklı konfigürasyon için gerekli koruma kapsamalıdır test örnekleri üzerinde işaretlenmiş her biri için.

Yani, kask amaçlanan konfigürasyonlarda her bu standardın bütün gereksinimleri karşılaması gerekir edilir.

Şekil 3: Baş Formu İkinci Düzlem

Şekil 3.

D. Periferik Vizyon

periferik görme için boşluk münasip kask konumlandırma endeksine göre konumlandırma ve 50 Newton'luk bir kuvvetle yere tutarak, her uygun ISO kafa formunda kask koyarak kontrol edilecektir.

temizleme kafası formun ön aşağıdaki katı açıları içermelidir:

yukarı görsel açıklık.
Lateral görsel açıklık.
Nefes saptırıcı parası hariç aşağı görsel açıklık.
Bu standart ve ekinde belirtilen uyarı etiketleri taşıyan özel bir Zeyilname sertifikalı Kask görme için izinleri değerlendirmek için aşağıdaki usul ve kriterlere tabi olmayacaktır.

Ancak, zeyilname belirtilen usul ve kriterler yerine uygulanacaktır.

yukarı görsel açıklık kafa formunun referans düzlemine ve referans düzleminden 7 ° yukarı kalkık bir ikinci uçakla sınırlı katı açıdır.

Bu ikinci düzlemi, Şekil 3 (yukarıda) görüldüğü gibi 31 mm'ye kadar sağa ve boyuna düzleminin sol Kafa formunun ön yüzünde iki noktada referans düzlemini keser.

Şekil 4: Yandan Görünüm

Şekil 4,

Şekil 4 (yukarıda) görüldüğü gibi yanal görsel açıklık, referans düzlemi, S4 düzlem ve bir referans düzlemine dik olan ve kafanın ön tarafındaki bir referans noktasını içeren iki düzlemde tarafından sınırlanan bir katı açısı form.

Bu iki düzlemde bir uzunlamasına düzlemi ile 105 ° 'lik bir açı oluşturur ve baş şeklinde solunda yer almaktadır. diğer formları kafa formunun sağ aynı açı.

aşağı görsel açıklık kafa formunun temel düzlemi ve 31 mm sağa olan baş formunun ön yüzeyinde iki noktada o kesişen temel düzlemden 30 ° aşağı eğik ikinci uçakla sınırlı katı açı Şekil 5 (aşağıda) gösterilen ve boylamasına düzlemin yaptı.

Ancak, bu düşüş açıklık içine müdahalelerine kadar uzun intrüzyonları nefes saptırıcı ödeneği dahilinde olarak izin verilmektedir.

nefes saptırıcı parası şekil 6'da gösterilmiştir Bu sağa 31 mm içinde ve boyuna uçağın sol ve boyuna düzlemi ile 45º açı oluşturacak ve bu düzeyde kesişen iki uçakları altında kalan bölgeyi kapsamaktadır S4 uçağın.

Şekil 5: Aşağı Görsel Gümrükleme

Şekil 5: Aşağı Görsel Gümrükleme

Şekil 6: Nefes Deflektör Ödeneği

Şekil 6: Nefes Deflektör Ödeneği

E. Performans Testleri

performans testleri, yönetim testlerini etkileyecek bir taşınabilirliği test, kabuk penetrasyon testleri Miğfere ve çene bar ve yüz kalkanı testleri uygunsa için, pozisyonel istikrar için bir test, tutma sistemi güçlü bir dinamik test kask tabi.

Bu testler kask makul kullanılmak üzere beklenebilir hangi koşullar bazı taklit üç ortamlarından birinde klimalı olan laboratuvar ortam sıcaklığı ve nem veya altında tutulması kask örneklerinin üzerine yapılmaktadır.

Klima ve test öncesinde numuneler hasar ve bazı kask bileşenlerini indirgemek hususunda gösterdikleri bulunmuştur motor sporları çözücüler maruz kalabilir.

sertifikasyon test olarak dört numune en büyük uygun kafa formunda test için gereklidir.

Bu ilk laboratuar ortam sıcaklığı ve neminde tutuldu ve dengeye gelmeye bırakılır. Bu darbe yönetimi ve diğer testler ilk pozisyonel kararlılık testi ve sonra tabi tutulur.

İkinci, üçüncü ve dördüncü örnekler, sıcak, soğuk ve ıslak klimalı ve tutma sistemi, darbe yönetimi testi ve diğer testlerin dinamik teste tabi tutulmaktadır.

En küçük uygun kafa formu büyük aynı değilse, iki ek örnekleri bu kafa formunda test için gereklidir.

Bu ilk laboratuar çevre sıcaklığında ve neminde stabilize olmasına izin verilir ve pozisyonel stabilite için teste tabi olacaktır.

Bu numune daha sonra, sıcak veya soğuk şartlandırılmış ya da darbe testleri için laboratuar ortam sıcaklığında tutulabilir.

İkinci ek örnek, sıcak, soğuk veya nemli şartlandırılmış veya test personelinin en iyi kararına göre laboratuvar ortam sıcaklığında muhafaza etkisi test edilecektir.

testler, klima ve özel klima seçimi Vakfın teknik personelin takdirine bırakılmıştır.

Bununla birlikte, sertifika testi için, belirtilen testlerin her biri en az bir örneğe uygulanır.

Bundan başka, kask tüm muhtemel arıza modu egzersiz için bütün test yapılacaktır beklenmektedir.

E1. Test Klima

Test numuneleri laboratuar ortam sıcaklığı ve neminde tutulabilir ya da aşağıda verilen teknik özelliklerine göre, soğuk, sıcak veya ıslak durumunu edilebilir.

Vakfın teknik personel ve test sırasında herhangi bir noktada takdirinde, bir örnek daha önce ortam sıcaklığında, soğuk, sıcak veya ıslak klimalı edilebilir tuttu.

Örnek, soğuk, sıcak veya ıslak koşullandırılmış sonra, ancak, örnek testi geri kalanı boyunca bu durumda muhafaza edilmesi gerekir.

Özel solvent aşağıda açıklanan klima Vakfın teknik personel takdirine herhangi bir örnek uygulanabilir silin.

a. Özel Klima. Herhangi bir darbe veya tutma sistemi test kask önce ilk% 50 toluen ve% 50 izooktan bir çözücü karışımı ile klimalı olabilir.

Pamuklu bez veya uygun yerine bir çözücü içinde ıslatılmış ve bir aplikatör olarak kullanılır. Çözücü her iki tarafta en az beş (5) saniye çene kayışı ekleri 5 mm mesafede olan bir alanda ilk kabuğun tatbik edildi ve daha sonra en az on (10) saniye için kabuk geri kalanına uygulanacaktır .

En az otuz dakika daha klima ve test önce geçmesi olacaktır.

b. Soğuk. Örnek az dört (4) saat bir süre için -20 ± 2 ° C'lik bir sıcaklığa maruz bırakılır veya daha fazla yirmi dört (24) saat suretiyle kıvamlandırılacaktır.

Cı. Sıcaklık. Örnek az dört (4) saat bir süre için 50 ± 2 ° C'lik bir sıcaklığa maruz bırakılır veya daha fazla yirmi dört (24) saat suretiyle kıvamlandırılacaktır.

d. Islak. örnek, sürekli olmayan en az dört (4) saat, ya da daha fazla yirmi dört (24) saat arasında bir süre için 25 ° ± 5 ° C'lik bir sıcaklıkta su ile püskürtme ile kıvamlandırılacaktır.

Bu sprey kask dış yüzeylerde yönelik olmalıdır. kask toplam daldırma tabi olmayacaktır.

Bu, sıcak, soğuk ve ıslak kasklar tüm test klima cihazının çıkarıldıktan andan itibaren iki (2) dakika içinde başlayacaktır. Numuneler testler arasındaki klima aparatı iade edilir.

E2. Konumsal Stabilite (Rulo-Kapalı)

konumsal stabilite için test sadece ortam laboratuar sıcaklık ve nemde muhafaza örneklere uygulanır.

kask önceden herhangi bir performans testlerine tabi tutulmuştur olmayacaktır.

kask küçük uygun standart tam yüz baş formunda test edilecektir.

Baş bir şekilde bir dayanak üzerine desteklenecek şekilde yerçekimi yönünde 135 ° 'lik bir açı ile aşağı doğru olan dikey eksen işaret eder.

Baş formu aşağı yüz odaklı olacaktır. kask kafa formunda yerleştirilir ve tutma sisteminin en iyi yapılandırmayı elde etmek için ayarlanacaktır.

Elastik olmayan kayış arka merkez de kask kenarına bağladım ve serbest ucu kask üstünde aşağı asılı şekilde öne getirilecektir.

Bir atalet çekiç kayışı serbest ucundan askıya alınır. 50 gr kütle başlık için ani bir şok yükü sunmak için bir 0.6 m güdümlü sonbaharda yoluyla bırakılan ± Bu atalet çekiç 4,0 kg sağlayacaktır.

şok yük kafa formunda öne döndürmek için kask zorlar. kask kayabilir ama baş formda kalmalıdır.

Baş bir şekilde yukarı doğru bakan fakat dikey ekseni ile de ağırlık 135 ° 'de aşağı doğru yönlendirilmiştir, böylece yeniden konumlandırılabilir edilir.

kask konumlandırılmış ve tutma sisteminin en iyi yapılandırmayı elde etmek için ayarlanacaktır.

kayış merkez boyunca uzanan ve çekiç kask üst askıya böylece kayış / atalet çekiç orta hattında kask kaş kenarına bağladım edilecektir.

Şok ağırlığı arkaya döndürmek için kask zorlayarak ani bir şok yükü teslim 0,6 m güdümlü sonbaharda yoluyla düştü edilecektir.

kask kayabilir ama baş formda kalmalıdır.

kaskın yükleme katılır atalet çekiç montaj tüm bölümü kütlesi yok 4,0 kg şok kitle de dahil olmak üzere en fazla 5,0 kg olacak şekilde olmalıdır.

E3. Saklama Sistemi Dinamik Testi

tutma sisteminin dinamik deney herhangi numuneye uygulanan ya ortam sıcaklığı ve nem muhafaza ya da sıcak, soğuk veya nemli klimalı olabilir.

Bu testten sonra, ya da test dizisi diğer prosedürlerin herhangi biri arasında, daha önce gerçekleştirilebilir.

ayrılmaz bir çene bar tam yüz kask çıkarıldı Ancak, kalıcılık testi geçerli olmayacaktır.

kask çene kayışı olan üst uç çene kemik yapısının kontur yaklaşan bir cihaz altında tespit edilebilir şekilde alt kabuk kenarında desteklenecektir. Bundan sonra, cihaz, bir dinamik yük ve ardından mekanik ön-yük verilir.

mekanik yükleri bakamam ya da eğer dinamik yük sırasında maksimum sapma 30 mm aşarsa tutma sistemi başarısız olur.

kolayca ve hızlı bir şekilde test ettikten sonra gevşemiş edilememesi halinde tutma sistemi de başarısız olur.

Teknisyen kask yeterince onun takdirine bağlı olarak, alt kabuk kenarında desteklenen olamaz olmadığına karar verirse, o bu test için bir kafa formunda kask destekleyebilir.

a. Bu chinstrap yükleme cihazı ön yük ve dinamik yük için bir simüle çene ve konaklama oluşacaktır.

çene kısmı merkezine 76 ± 0.5 mm ile ayrılmış iki metal çubuklar ya da silindirleri, çapı her biri 12.7 ± 0.5 mm, oluşur. Bu cihazın kütle 6.0 kg'ı aşmamalıdır.

b. Bir ön yük, en az 60 saniye süreyle uygulanır.

Bu ön yük çene kayışı yükleme cihazının, 23 kg statik yük ve 500 g ± 61 kg toplam olacak 500g ± 38 kg şok yükün kütlesi oluşur.

Cı. sonra aniden tutma sistemini yüklemek için 120 mm'lik bir mesafe boyunca dikey bir güdümlü sonbaharda atılır 500 g kütlesi ± 38 kg yükseltmek; 38 kg kütlesi ve 23 kg kitle statik yük şok yük katkı olmayacaktır.

Test düzeneği korumak için, 38 kg kitle etkisi 6½ mm kalınlığa, veya bunun eşdeğeri bir 00-93 durometre Lastik tampon çapı 150 mm yastık-benzeri olabilir.

E4. Darbe Yönetimi Testleri

darbe yönetimi testleri ortam sıcaklığı ve nem muhafaza numuneler üzerinde gerçekleştirilen veya sıcak, soğuk veya nemli klimalı olabilir.

Numune önceden kabuk penetrasyon testine tabi tutulmuştur olmayacaktır.

Bu testler, kask bir test başı şeklinde yerleştirilmiş olan kontrol etkilerin bir dizi içerir.

miğferli baş formu daha sonra belirtilen deney örsler üzerine güdümlü düşmelerde bırakılır. Testler geçerli olabilmesi için darbe sitesi ve darbe enerjisi için belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

Numune yüzden test cihazları testi hattında sitelerdeki etkileri önlemede engellediğini inşa edilirse, o zaman, Vakfın teknik personel takdirine, kask parçaları test kolaylaştırmak için uzak kesilebilir.

Böyle kesim en aza indirmek için her türlü makul çaba yapılacaktır. Ancak, etki düzeyinin veya test kriterlerinin hiçbir gevşeme olmamalıdır.

darbe testi için kesilmiş numuneler üzerinde yapıldığında bazı testler geçerli olmayacaktır: bölümün tutma sistemi test dinamik gücü E3 bölümün pozisyonel stabilite testi E2, bölüm E5 çene bar testi... ve bölüm E8 taşınabilirliği testi.

(Flip-up Kasklar) Özel hususlar kask bir "flip-up" modeli olduğu zaman geçerlidir, yani: uzak kullanıcının yüzü yukarı milleri ve bir çene bar ile yapılandırılmış.

Herhangi bir flip-up numune üzerinde ilk üç etkilerin, darbe testleri kapalı konumda kilitli çene bar ile yapılacaktır.

Bu testlerde çene bar bırakın ve "flip-up" yanlışlıkla olmamalıdır. Yanal darbe ardından frontal performansını incelemek amacıyla sertifikasyon test olarak, testler yapılandırılacaktır.

E4.1 Darbe Yönetimi Test Cihazları

test cihazları, en azından aşağıdaki öğelerden oluşur:

a. Başın küçük ve en büyük kask numune için uygun oluşturur.

Bu kafa şekli gibi magnezyum alaşımı gibi sert, düşük rezonans metal olacak ve 'A', 'C', 'E', 'J', 'M' veya 'O' geometrisi, ISO DIS belirtilen 6220- uygun olmalıdır 1983.

b. Baş forma tabanına işlenmiş bir sokete takılır top-kol / yaka montajı.

top / yuva konfigürasyonu ISO DIS 6220-1983 de tarif edildiği gibi topa geometrik merkez 12.7 mm bir referans düzlemi üzerinde baş formunun merkez dikey eksen üzerinde yer alır şekilde olacaktır.

top-kol / yaka montaj da topun içine sıkıca sabitlenmiş bir tek eksenli akselerometre içerecektir.

Cı. Bir kafa formu destek düzeneği katı top koluna bağlı.

Bu destek düzeneği o ve dolayısıyla baş formu dikey damla rehberlik edilebilir şekilde olacaktır.

Bu destek düzeneğinin kütlesi 1.2 kg geçmemelidir.

Kafa formu artı top-kol / yaka montaj artı kafa formu destek düzeneğinin toplam kütlesi 100 gram içinde olmalıdır:

ISO Bir kafa formu için 3.1 kg;
ISO C kafa formu için 3,6 kg;
ISO E kafa formu için 4,1 kg;
ISO J kafa formu için 4,7 kg;
ISO M kafa formu için 5,6 kg;
ISO O kafa formu için 6,1 kg.
d. Bir yönlendirme sistemi baş formu / destek düzeneği test örs üzerine dikey bir damla kılavuzluk yapacak şekilde.

Bu sistem, iki veya daha fazla kablo veya bir veya daha fazla ray içerebilir. Kafa formu / destek - yönlendirme sistemi - Test örs hizalama şekilde olacaktır:

D1. damla yörünge dikey 3 ° içinde ve tek eksenli ivmeölçer hassas ekseninin 5 ° içinde düz bir çizgi olacaktır.

d2. damla yörünge ve baş formu top-soket merkezinden geçen hat paralel kafa formu / destek düzeneğinin ağırlık merkezi 10 mm içinde test örs merkezinde 5 mm içinde geçmesi ve içinde olacaktır Tek eksenli akselerometre hassas elemanın 5 mm.

e. Sert bir örs, en az 500 kg katı bir kütle meydana monte edin. milin üst yüzeyi, 12 mm'lik bir kalınlık ve 0.10 metrekarelik en az bir yüzey alanına sahip bir çelik levha oluşur montaj.

f. Üç test örsler: Düz, yarıküre ve kenar.

f1. Düz örs 0.0127 m², örneğin 127 mm çapında yüz minimum yüzey alanına sahip olacaktır.

örs montaj üzerine pozisyonda sabit olduğunda, yüzey kafa formu yörünge dik olmalıdır.

f2. yarım küre örs 48 ± 0,5 mm yarıçapı sahip olacaktır.

f3. Kenar örs en az 35 mm derinliğe sahip 6,3 mm genişliğinde çarpıcı bir yüze sahip olacaktır. darbe yüzünde kenarların yarıçapı 0,5 mm'yi aşmamalıdır.

Ne zaman pozisyonunda, çarpıcı yüz baş formu yörünge dik olmalıdır. örs uçları darbe sırasında kask temas olmadığını yeterince uzun olmalıdır.

örn. Bir tek eksenli ivmeölçer. SAE uymak zorundadır ivme veri kanalı frekans yanıtı dc transducerleri belirli türleri kullanarak elde olmayabilir 10 Hz aralığı içermesi gerekmez haricinde uygulama j kanal sınıfının 1000 211 gerekliliklerini önerilir.

h. Çarpışmadan önce seyahat son 40 mm içinde kafa formu / destek düzeneğinin hızını verecektir bir hız ölçüm cihazı. hız ölçümü ±% 1 içinde doğru olmalıdır.

E4.2 Testi Tanımlar

a. çarpma sahasından bir çarpma testi sırasında vuran kaskın bölümünü belirtir.

Kafa formu topun merkezi ve örs merkezinden geçen bir çizgi kask ilk örs dokunur anda kask dış yüzeyini kesiştiği nokta olarak tanımlanır.

b. kask ve darbe yüzeyi arasındaki ilk temas fazla 4 cm mesafede ölçülen çarpma hızı baş formu / destek düzeneğinin hızıdır.

Cı. Bu standart bir test kafa formu montaj gerçek kütlesi ve belirlenen ideal bir değer arasındaki sapmalar için izin vermek için ayarlanmalıdır Nominal darbe hızları belirtir.

gerçek test çarpma hızı gerçek kütlece ideal bir kafa formu montaj kütlesini bölünmesi ile elde edilen değer karekökü ile çarpılır belirtilen nominal hız olacaktır.

Örneğin, eğer, 'A' baş formu için, paragraf E4.1c kitleler 3,2 kg yerine 3.1 kg ideal kütlesinde kafa formu artı top-kol / yaka ve destek düzeneğinin kitle olarak test darbe hızları 0.984 kat, nominal hızları çarpılarak elde edilir.

d. Testin iki seviyesi vardır: Birincisi kesinlikle bu standardı karşılayan kask tanımlamak için kullanılan standart seviyesidir.

Bu sertifikasyon test ve Vakfın rastgele örneklem testi (RST) programı için elde edilenlerle gönderilen numunelere uygulanır.

İkinci İkinci tur RST işlemleri için edinilen örneklere uygulanan sapma seviyesidir; önceki örnekler RST test başarısız sonuçlar elde ettik ki şu anda onaylı modellerin örneklerinin test vardır.

sapma seviyeleri test kriterlerine uyulmaması örnek kesinlikle standardın gereksinimlerini karşılamak olmadığını gösterir.

E4.3 Testi Etkileri

Test darbe siteleri üzerinde veya test çizgisinin üstünde olacaktır. Bu bölgede perçin, havalandırma ve diğer kask özelliği geçerli test yerleri olacaktır.

Her bir çarpma mevkiinde bu site için seçilen örs göre olan bir ya da iki etkilerin bir gruba maruz kalacaktır.

Bir grup içinde birinci etki etkisi Alanı aynı gruptaki art arda etkiler için bir hedeftir.

bir darbe grubu herhangi bir önceki darbe grubuna daha yakın 120 mm oturtulmuş olup Ancak, daha sonra etki geçersiz sayılacaktır.

Test örs seçimi konusunda bir sınırlama yoktur. Her test darbe için darbe hızları test türüne ve kafa şekli atama bağlıdır. İkinci etkiler kenar örs karşı testlerde kask için geçerli değildir.

Teknisyen etkilerin belli bir grup için en büyük veya en küçük uygun kafa formu ya seçebilirsiniz.

Her durumda teknisyen veya bu kask için uygun görülen baş formlarının herhangi biri için çizildiği gibi deney çizgileri içinde kask yüzeyinde herhangi bir site etkileyebilir.

Nominal darbe hızları aşağıdaki tabloda listelenmiştir:

Tablo 4: Nominal Darbe Hız Tablosu

Tablo 4: Nominal Darbe Hız Tablosu

a. Düz örs karşı test Her site kafa formu montaj kütlesi için ayarlanmış çarpma hızı tablodaki değerlere göre test edilecektir.

b. yarımküresel örs karşı test Her site kafa formu montaj kütlesi için ayarlanmış çarpma hızı tablodaki değerlere göre test edilecektir.

Cı. Kenar örs karşı test Her site kafa formu montaj kütlesi için ayarlanmış çarpma hızı tablodaki değerlere göre test edilecektir. Hiçbir kask Bu örs için ikinci darbe tabi tutulacaktır.

d. herhangi bir test etkisi için çarpma hızı en fazla% 1.5 ile belirtilen kütle ayarlanmış hızını aşarsa, bu etki geçersiz sayılacaktır.

Lütfen dikkat: Yukarıda açıklanan etkiler reçete damla yükseklikleri belirli hızlarda dayalı ve değildir.

bir etki için uygun hızı elde etmek için, düşme yüksekliği birçok mekanik kask test sistemleri doğasında sürtünme telafi etmek için ayarlanması gerekebilir olasıdır.

Bu sürtüşmeler için yükseklik ayarlamaları toplam damla yüksekliğinin fazla% 10'unu olmamalıdır.

Ayrıca, darbe hızı için izin verilen% 1,5 kar marjı bile bakımlı damla ekipmanları için beklenen belirsizlikleri yansıtıyor.

Mümkün olduğunca yakından yükseklikleri her zaman üretmek için seçilecektir düşmesi beklenmektedir standartlarda seslendi ve kafa şekli montaj damla kütlesi göre düzeltilmiş kesin darbe hızı.

Tablo 5: Tepe İvme Kriterleri

Tablo 5: Tepe İvme Kriterleri

E4.4 Darbe Testi Yorumlama

Baş formunun zirve ivme kafa biçimine bağlı olarak yukarıdaki tablodaki değerleri aşmayacaktır.

kask koruyucu yapılar test boyunca parçalayın olmayacaktır.

Vakfın teknik personel makul kendisi darbe yüzeyinden veya kask gelen ya bir aşırı laserasyon tehlikesini ima olabilir kask kabuğu, darbe liner, tutma sistemi veya diğer bileşenlerin bu kırık sonucuna ise, örnek başarısız olmuş sayılır.

(Flip-up Kasklar) test bunun üzerine yapılan ilk üç etkilerin herhangi hangi başında kilitli çene bar kapatılması ile test bir flip-up yapılandırma kask örnek "döndürür-up" yanlışlıkla geçerli bir sonucu olarak testi de başarısız olmuş sayılır.

Çoğu durumda, her bir kask, test edilen ilk site ve ikinci yerinde iki etkilerinin ilk uygulanan iki etkilerin bir sonucu olarak "-up çevirmek" olmamalıdır.

belgelendirme testinde, bir numune tüm test kriterleri karşılamak için bulunursa ancak açılan montaj kütlesi yansıtacak şekilde etkilerin herhangi Belirtilen iki darbe hızının az% 98.5 idi, eğer, o numune için test sonuçsuz beyan edilecektir ve tekrarlanmalıdır.

Benzer şekilde, bir etki kendi grubundaki ilk etkilerden 10 mm ötesine düşer iki örneği varsa, numune için test sonuçsuz beyan edilecektir ve tekrarlanması gerekir.

Geçersiz bir darbe testi kriterini aşan bir tepe ivme üreten Son olarak, eğer, örnek için test sonuçsuz beyan edilecektir ve tekrarlanması gerekir.

darbe test prosedürleri site ve örs seçimi konusunda kask test için hatırı sayılır bir bırakın.

Test potansiyel zayıflıkları araştırmak amacıyla her standart test serisi orkestra ve her olası başarısızlık modu egzersiz ve önceden tanımlanmış arıza modları egzersiz sapma düzeyi testi yapmak beklenmektedir.

Bir sertifika testi serisinin sonunda, Vakfın teknik personel, geçerli etkileri elde edilen sonuçlar kask modeli bu standardın performans gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için yeterli olmadığı sonucuna ise, ek örnekler klimalı ve test edilebilir.

Tüm numuneler tüm test gereksinimlerini karşılayacak gönderilen beklenmektedir.

E5. Çene Bar Testi

çene çubuğu test tam yüz kask için geçerlidir. Her sertifika seri olarak en az bir kask test edilecektir.

kask sıkıca çene çubuğu yukarı bakacak şekilde sert bir taban üzerine monte ve referans düzlemi yatay 65 ± 5 ° C'de olduğunu edilecektir.

3.5 ± 0.2 m / sn bir darbe hızı ile çene çubuğunun orta bölümünü grev şekilde 0.01 m² minimum alanda düz bir çarpıcı yüz ile 5 ± 0.2 kg kitle rehberli sonbaharda düştü edilecektir.

çene bar maksimum aşağı sapma 60 mm geçmemelidir ne takan için potansiyel bir yaralanmaya neden şekilde herhangi bir bileşen başarısız olacaktır.

E6. Shell Penetrasyon Testi

Kabuk penetrasyon testi, sıcak, soğuk ya da ıslak durumunu laboratuar çevre sıcaklığında muhafaza kask ve nem ya da kask tatbik edilebilir.

En az bir kask örnek kabuk penetrasyon test edilecektir.

tam kask bir katı monte kafa formunda konulmamalıdır. penetrasyon testi için test kafa formu darbe test ve kask işaretleme kullanılan standart ISO kafa formu şekli olması gerekmez.

Cihaz derhal penetrasyon testi sitenin altında kask iç kask ve uygunluk için makul destek sağlayacağını kullanılan tek beklenmektedir. kask bir askı veya başka ayarlanabilir boyutlandırma bileşeni içeriyorsa, onun en uzatılabilir pozisyonuna rahat olacaktır.

penetrasyon testi forvet 60º ± 0.5º bir yer açısı ve 38 ± 0.38 mm yükseklikte bir koni olacaktır 3 50 g ± kg ve forvet noktasında bir kütleye sahip olacaktır.

çarpıcı ucu 60 Rockwell (ölçek C ± 3 puan) bir sertliğe ve 0.5 ± 0.1 mm çapındaki sahip olacaktır.

doğrudan forvet ucu altındaki destek kafa formunun bölge mum veya yumuşak plastik öylesine ve kağıt, folyo, bant ya da benzer malzemeden ince bir tell-tale ile kaplı olacaktır.

vurucu vurucu fazla 4 santimetre uzaklıkta kask ile temas Resim olduğunda ölçülen saniyede 7.45 ± 0.15 metrelik bir hızda kask kabuk yüzeyine çarptığında düştü edilir.

Test forvet ya da test hattı ancak yukarıda herhangi bir yerinde yönlendirilecek şekilde kask destek kafa formunda odaklı olabilir penetrasyon testi sitesi herhangi bir darbe testi sitenin merkezine veya başka herhangi bir penetrasyon kaldırılır en az 7,5 cm olmalıdır Test sitesi.

Test teknisyen takdirine bağlı olarak, numuneler kabuk birden fazla yerinde test edilebilir.

Tüm penetrasyon testleri için kask ve destek kafa formu arasında tell-tale bir delik koymak amacıyla, deney golcü kask duvarından nüfuz etmemelidir.

E7. Kalkan Penetrasyon Testi Yüz

yüz kalkanı bir tam yüz kask ile sağlanıyorsa, bu yüz kalkanı aşağıdaki şekilde penetrasyon direnci için test edilecektir:

yüz kalkanı doğru yüz açıklık boyunca ve laboratuvar ortam koşullarında konuşlanmış uygun kask üzerinde test edilecektir.

5.5 ± 0.1 mm çapında 1 ± 0.1 g ağırlığında ve yüzeye normal yüz siperi grev olacaktır saatte 500 ± 20 km hızda yolculuk yumuşak kurşun pelet.

yüz kalkanı, en az üç farklı konumlarda test edilecektir: merkez hattı ve 80 ± 5 mm merkez hattının her iki tarafına. pelet kask iç nüfuz etmemelidir.

E8. taşınabilirliği

kask taşınabilirliği testi kask çarpma yükü non-fonksiyonel hale olabilecek herhangi bir tokaları, tokalar veya diğer mekanizmalar başvurmadan bilinçsiz bir kurban kaldırılabilir belirler.

kask yapan tüm kapakları ve saklama sistemleri ile en büyük uygun komple ISO kafa formunda yerleştirilir.

Bir teknisyen basit, ortak el aletleri kullanarak baş formundan ama kask mekanizmalarından herhangi erişmeden kask kaldırmanız gerekir.

Bu test için el aletleri makas, basit kenarlı araçlar ve düz uçlu vida sürücüleri ile sınırlıdır. operasyon fazla otuz saniye gerektirmemelidir.

E9. Demontajı ve Muayene sonrası test

kask bir dizi için sunulan ve belgelendirme testi geçer ise, test edilen numunelerin en az biri demonte ve muayene edilmelidir.

laboratuar personeli üretim kask eklenmesi için makul olmayan herhangi bir iç özelliği tanımlarsa, model reddedilecektir.

kask kabuk iç projeksiyon gereksiz bir laserasyon veya batma tehlikesi söz konusu olmaktadır, model reddedilecektir.

bu iç projeksiyonlar değerlendirirken, hiçbir ödenek astar kalınlığı yapılacaktır.

teknisyen takdirine bağlı olarak, herhangi bir kask iç projeksiyonlar uygunluk açısından veya başlangıçta onaylı yapılandırmasından sapmalar kontrol etmek için demonte edilebilir.

Snell M2015 Ceritification Serisi Test Planı

Sertifikasyon Serisi Test Planı

SERTİFİKA SERİSİ TEST PLANI

Bir sertifika testi serisi için, o kask yapılandırmasına bu standart uygun olarak her test en az bir kez yapılacaktır beklenmektedir.

Aynı zamanda muhtemel arıza modlarının mümkün olan en kapsamlı değerlendirme elde etmek için deney teknisyen test yürütecek beklenmektedir.

masa başvuru sırasına göre numune sayısı, klima ve testlerle tipik bir sertifikasyon test planını temsil eder.

Kalınlaştırma özel test bu numune için rutin olduğunu gösterir; italik testi test teknisyeni takdirine isteğe bağlıdır göstermektedir.

Lütfen dikkat: sertifikasyon testleri için sunulan tüm kask muayene ve görme alanı kontrol için sorumludur.

Daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin Snell Anma Vakfı web sitesi.

Yayın Tarihi: Ekim 2014
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.