Sürücü Belgesi Alanlara Trafik Kurallarını Anlatan DVD Dağıtılıyor

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'ne sürücü belgesi almak için başvuranlara trafik kurallarının anlatıldığı DVD dağıtılıyor.
 
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 'Trafik Kazalarının En Aza İndirilmesi Projesi' kapsamında, sürücü kurslarındaki eğitimlerini başarıyla tamamlayıp sürücü belgesi almak için başvuran vatandaşlara, trafik kazalarına neden olan belli başlı kural ihlallerinin anlatıldığı belirtildi. Açıklamada, "DVD şekline getirilen uyarılarda kırmızı ışık ihlali, hatalı sollama, alkollü araç kullanımı, telefon ile görüşürken araç kullanma, emniyet kemersiz araç kullanma, kasksız motosiklet kullanımından kaynaklanan kazalara dikkat çekildi. Trafik kurallarına uyulması amacıyla 5 bin adet DVD sürücü belgesi alan vatandaşlarımıza dağıtılıyor. Trafik spot görüntüler bulunan DVD dağıtımı sayesinde ülkemizde özellikle araç kullanımına başlayacak olan yeni sürücülerin ölüm, yaralanma ve hayat boyu sakat kalmayla sonuçlanan trafik kazalarının önlenmesi amaçlanmıştır.” denildi.
 
Ayrıca, iş ve işlem için Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'ne gelenlere, burada bulundukları süre içerisinde trafik video görüntüsü izletilerek, vatandaşların bu konudaki duyarlılığının en üst seviyeye çıkarılmaya çalışıldığı bildirildi.
 
CİHAN
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.