Sürüşün 5 Önemli Noktası Nedir?
1. Dinlenmiş şekilde yola çıkmak
Her koşulda dinlenmiş olarak yola çıkmak dikkatinizi yola ve trafiğe vermenizi sağlayacaktır. Yorgun şekilde yol kazaya açık bir hale gelerek sizin hata yapmanıza neden olacaktır.

2. Alkol ve Uyuşturucu kullanımı
Alkol aldıktan sonra yola çıkmak dikkatinizi dağıtacaktır. Aynı şekilde uyuşturucu madde kullanımı reflekslerinizi tehlikeli durumlarda kullanmanızı engelleyecektir.

3. Asfalt dalgınlığı
Uzun süre yol almak asfalt ve çevrenin sizin dikkatinizi dağıtarak dalgınlığa yol açacaktır. Görsel uyarıları görmenizi engelleyecektir. Dinlenmek ve mola vermek en iyi çözümdür.

4. Susuz kalmak
Erişkin bir insan vücudunun yüzde 60'ı sudan oluşur. Su yaşamsal faaliyetlerimizi yerine getirmek için şarttır. Bol su içmek bir alışkanlıktır ve su içmek için susamayı beklemek yanlıştır. Çünkü susama hissi vücuttaki susuzluğun son tepkisidir.

Vücut aşırı miktarda su kaybederse dehidrasyon meydana gelir. Dehidrasyon bedenin ihtiyacı olan sıvıyı yitirmesi demektir. Meşrubat, asitli içecekler, alkol, çay, kahve gibi sıvılar vücudun su ihtiyacını karşılamaz. Aksine vücudun daha fazla miktarda suya ihtiyaç duymasına yol açarlar. Susuzluğu giderdikleri için su tüketim alışkanlığını olumsuz etkilerler. Bu yüzden bilinçli su tüketimi önemlidir.

Susuzluk halinde vücudumuzun başına gelenler
a) Reflekslerin zayıflaması
b) Tansiyon yükselmesi veya düşmesi
c) Ani görüş kaybı
d) Titreme
e) Dalgınlık
 ve daha bir çok sorunla karşılaşabiliriz.

5. Çevreye karşı saldırganlık
Trafikte düşüncesiz şekilde saldırgan tavırlar herkesin tepkisinin sizin üzerine çevrilmesine neden olacaktır. Bizler motosiklet sürücüsüyüz, kavgada veya yol tartışmasında zarar görecek çoğunlukla bizler oluruz. Motosikletin üstünde sadece kaskımız, montumuz ve diğer korumalarımız var. Zaten dışarıda giderken bir çok engelle karşılaşıyoruz bir de saldırgan tavır içinde olmak hem kaza riskini artıracak hemde tüm günün kötü geçmesine neden olacaktır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.