Tatil, Gezi, Tek Başına Gezmek

Her zaman bahanesi olanlar için yola çıkmak zordur. Giysiler, yanınıza alınacaklar, kamp yapılacaksa araç, gereç, malzemeler bunları motora sığdırmak zaman gerektiren 2 gün önceden hazırlanmak gerektiren işlerdir.
 
Bir de arkadaş varsa planın içinde her şeyi etraflıca düşünmek gerekir. Ama yalnız seyahat edecekseniz hiçbir sorun sorun değildir, siz karar verir siz uygularsınız.
 
Tatile tek başına çıkmak için 8 sebep bulabileceğimiz gibi daha fazlasıda var ama bu kadar neden gerçekten yeter.
 
1. Yalnız başına nereye gideceğinizi ancak sen tayin edersin, orada bir köy var uzakta dersen çevir yönünü oraya özgürsün.
 
2. Kendi başına olduğundan yanına alacağın fazla malzeme olmayacaktır, yedek kask, yedek çanta, onun giysileri hep yük ve ağırlıktır. Buradan sizi yanlızlaştırmak istediğimizi düşünmeyin. Hafiflik özgürlüktür.
 
3. Gidilecek yer çok olduğu gibi keşfedilecek yerde çoktur, isterseniz işi bir süre askıya alıp tatili uzatmaya bile karar verebilirsiniz.
 
4. Çadırda veya otel odasında sizi uyandıracak veya saatinizi ya da yönünü değiştirecek kimse olmadığından gün boyu yatabilir ya da gün boyu gezebilirsiniz. Sonra ver elini yeni rotalar.
 
5. Yolda molanızı uzatıp hatta beğendiğiniz yerde 2 gün mola verip sonra devam edebilirsiniz.
 
6. Önceden hiç tatile çıkmadığınız biriyse ve onu tatilde tanıyacaksanız, ilkler hep riskli, belki güzel, belki sıkıcı olabilir. Neyse riski aldığınızı düşünelim, yorulduğunu söyleyip gün boyu yatan ya oysa.  Arkadaşım öyle olmaz diyorsanız siz daha iyi bilirsiniz.
 
7. Yolda bir kız gördünüz çantalı ve otostop çekiyor ama arkadaşınız arkanızda tabiki onu bırakıp gidemezsiniz ama bırakmak isterdiniz değil mi? Neyse buna karışmayalım.
 
8. Dönüş yolu uzun geldi ama şuracıkta dayımlar oturuyor onlara uğrasam yengem bana ne yemekler yapar diye aklınızdan geçti, onca günün tatilin verdiği yorgunluktan bir anda sizi kurtarabilecek bir fikir geliyor aklınıza ama arkanızda hiç tanımadıkları arkadaşınız ve gitmekten vazgeçiyorsunuz, eee mecbur. Ya da değil buna siz karar verin.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.