​Trafikte Cep Telefonları Kullanımı Ciddi Tehlike Oluşturuyor
Trafikte cep telefonları kullanımı ciddi tehlike

Cep telefonlarının trafikte yaygın kullanımı motosiklet sürücülerinin yaşamını alkol alımı kadar olmasa da ciddi ölçülerde tehlikeye sokuyor. Aklı sonradan başına gelen, dönerken sağına soluna bakmayan, bir kavşaktan sola ya da sağa döneceğini kavşağa girince hatırlayan uyurgezer sürücüler ve tabi aniden şerit değiştirip bizi maksimum fren yapmağa zorlayan sürücüler, utanma duygusu kalmamış kişiler bizlerin yaşamını ciddi bir şekilde riske atıyorlar. 

Kask ve korumalarımızı takmadığımızda başımıza geleceklerden çoğunlukla biz sorumluyuz çünkü trafikte sadce bizi değil kendinden başkasının farkında bile değiller.

Kimsenin telefonla konuşuyor olmasını engelleyemeyiz, ne kaar ceza yazılsada, bana bir şey olmaz mantığıyla hareket eden araç sürücüleri oldukça ne yazsak ne desek boş. Bu tip olumsuzlukları değiştirmek, düzeltmek bizim elimizde değildir. Uyarmak yetmiyor biliyorsunuz. Yapabileceğimiz tek şey kendimizin görünürlüğünü artırmak olacaktır. Bu sebeple dikkat çeken renkte giysiler, göze çarpan motosiklet renkleri kullanılmalıdır.

İlaveten ses ve ışıkla ikaz araçları kullanmalıyız.

Gündüz vakti kısa farlar değil uzunlar yakılmalıdır. BBöylece hem yakın görünecek hemde diğer araçlardan dah kolay farkedilebileceksiniz. Sollayacağınız araç sizin nereden geçmek istediğinizi farkedecektir. Parlak renkli kask ve mont giyilmesi sizin göze çarpmanızı sağlayacak en önemli unsurlanrdandır. 

Kornanızı etkin kullanmanız farkedilmenizi sağlayacak en önemli şeydir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.