Türkiye'de Motorcuların En Çok Yardım İstediği 8 Konu ve Cevabı1. Motoruma göre kask tavsiyesi alabilir miyim?
Kask seçmek zor degildir, kafanıza oturan ve alın çevrenize göre uygun olan tavsiyelerimize bakın ve standartlara uygun kasklardan seçin. Aşağıdaki imaja tıklayarak kask bölümümüzü inceleyin.

2. Motorum bu kadar benzin yakıyor, yakıt tüketimi normal mi?
Ölçüm yapmak için uzun yola çıkın 100km'de ne kadar harcadığını tespit edin veya depoyu fulleyin, depo boşalana kadar sürün lt / tl oranını hesaplayın. Fazla yaktığını düşünüyorsanız ustaya gösterin veya kitapçığında yazan miktara bakın, yoksa konu ile ilgili sosyal medya da ilgili gruplarda size bilgi verecek çok kişi vardır.
 

3. Eldivenler fazla terletiyor, önerebileceğiniz model var mı?
Mevsimlik modellerden seçin veya doğrudan yazlık modellere bakın. Korumaları iyi olan ve yağışta içi ıslanmayacak modellerinden seçin. Bizim önerilerimizede bakın.

4. Paslanmaya veya korozyona karşı ne kullanabilirim?
Wd40 hep önerilen, parçaları koruyan bir spreydir. Yeni üretilen clean chain gibi spreyler var çok reklamı yapılıyor ama emin olmadığımdan önermiyorum.
 

5. Uzun yola giderken yanımıza neler almalıyız, bir liste var mı?
Bizim uzun yol ekipmanlarımıza bakın, size gerekli olmayacakları listeden çıkartın. Yolun ne kadar süreceğine göre bagaj hacminizi kararlaştırın yetmiyorsa yeni seçeneklere bakın. Sırt çantası yerine yan bagaj almak motordaki dengeyi korumanızı sağlayacaktır. Sırt çantası motor dengesini değiştireceğinden yolda sizi zorlayacak ve sırt ağrısına neden olacaktır.
 

6. Usta tavsiyesi verebilecek olan var mı?
Motor ustası da yıllar geçtikçe sizin gibi deneyim kazanmakta ve bilgisi artmaktadır. Sizin motorunuzda ustalaşmış olanı seçmek daha kesin ve net sonuç verecektir. Artık ustalarda müşterilere ulaşmak için sosyal medya'da paylaşımlar yapıyorlar.
 

7. Motosiklet il guruplarına nereden ulaşabilirim? 
Sosyal medya bu konu için tam yeri, bir tanesine üye olun ve hemen kaynaşın. Artık motorcu forumların işlevini yitirdi ve insanlara ulaşmak zorlaştı.
 

8. Motorunu en kolay nasıl satabilirim?
İlan siteleri yerine sosyal medyada ilanınızı paylaşın daha kolay satarsınız. Çünkü paylaştıkça daha hızlı yayılmakta ve alıcısına daha kolay ulaşmaktadır. Motorunuzla ilgili gruplarda ilanınızı paylaşmak daha çok işe yarayacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.