Uluslararası Motosiklet Festivali ilk kez Kıbrıs’ta
Türkiye, İngiltere, Almanya ve Amerika’da var olan Dünyaca ünlü Turk Riders Motosiklet gruplar Kuzey Kıbrıs’ta bir araya gelerek ülkemizin bir ucundan diğer ucuna kadar motosiklet sürecek.

1’inci Uluslararası Turk Riders Motosiklet Festivali 12-13-14 Haziran tarihlerinde ülkemizde gerçekleştirilecek. Mavi Kordon Kaşkar Court’ta düzenlenecek olan festivale 5 ülkeden gelen motosiklet tutkunları katılacak. Festivalin sponsorluğu MAGUS Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri ve AXTRA İnşaat tarafından yapılıyor. Kıbrıs Postası’na konuşarak festival hakkında bilgi veren ve grubun amaçlarına değinen Turk Riders Chopper Club Kıbrıs’ın Kurucu Başkanı Naci Kaya, “1 yılık alt yapı süresinde yönetim kadrosunu ve maksadı sadece motor olmayan, toplumda sevilen sayılan bir ekip oluşturmaya çalıştım” şeklinde konuşarak, festivalin ülkemizin tanınması açısından da büyük rol oynadığını belirtti.

Amaç toplumda sevilen bir ekip kurmak”

Turk Riders Chopper Club Kıbrıs’ın Kurucu Başkanı Naci Kaya, kulübün bir yıl süre içinde alt yapısı hazırlandıktan sonra 8 Aralık 2014’de Kıbrıs’ta kurulduğunu belirterek, “1 yılık alt yapı süresinde yönetim kadrosunu ve maksadı sadece motor olmayan, toplumda sevilen sayılan bir ekip oluşturmaya çalıştım. Bu oluşumu kurmaya çalışırken mümkün mertebe motor kullandığı zaman alkol kullanmayan, oturmasını, kalkmasını bilen ve belli meslek ile makamlardan oluşan kişiler olmasına özen gösterdim. Bunların yanında biz bu oluşumu kurarken motosiklet sevdasını sadece motosiklet üzerinde değil, yaptığımız sivil toplum faaliyetlerinden de ön plana çıkarıp toplumda yerimizi almak ve kendimizi böylelikle diğer gurup ve kulüplerden ayırmak istedik” şeklinde konuştu.

Etkinliklere katılarak ülkemizi tanıttık”

Turk Riders Chopper Club’ın gerek yurt içi, gerek yurt dışı etkinliklere katılarak ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için de yola çıktığı söyleyen Kaya, “Örneğin, 9 Mayıs’da Çanakkale’nin 100’üncü yılı için Erenköy Şehitliğinden bir kase toprak alıp Kıbrıs’tan yola çıkarak, bu toprağı Çanakkale Şehitliğine teslim ettik, aynı şekilde Çanakkale Şehitliğinden de toprak alarak buradaki Erenköy Şehitliğine teslim ettik. Bizim kulübümüzle Türkiye’de kurulmuş olan illerden ciddi bir katılım oldu ve kimi yerlerde bayrağımızı açarak kendimizi tanıttık ve oradaki kişileri de 12-13 ve 14 Haziran’da yapacağımız festivalimize davet ettik” diye konuştu.

1’inci Uluslararası Turk Riders Motosiklet Festivali Kıbrıs’ta”

Kaya, sözlerine şu şekilde devam etti; “12-13 ve 14 Haziran’da gerçekleşecek olan 1’inci Uluslararası Turk Riders Motosiklet Festivali Kıbrıs’ta yapılıyor. Bu festival ilk kez Kıbrıs’ta yapılacak olan uluslararası bir festival olma anlamını da taşımaktadır. Festivale Türkiye, İngiltere, Almanya ve Amerika’da var olan kulüp üyelerimiz, özellikle Türkiye’deki Turk Riders Motosiklet gruplarının ciddi anlamda katılımıyla düzenlenecek.”

Kıbrıs 3 gün rengarenk görüntülere sahne olacak

Festivale Turk Riderslardan ayrı Türkiye ve Kıbrıs’tan birçok motosiklet grubunun da katılacağını vurgulayan Kaya, “Festivalin 1’inci günü yani 12 Haziran’da Yurtdışı ve Yurtiçi motosikletçiler olarak Mağusa, Maraş bölgesinde panoramik gezi düzenlenecek. Ardından Lefkoşa’da bir gezi ve otele dönüş düzenlenecek, Akşam da Girne’de otelde havuz başında müzik grubu eşliğinde sadece motosikletçilerden oluşan bir hoş geldin partisi düzenliyoruz. 2’nci gün yani 13 Haziran’da sabah erken saatlerinde Girne’den hareket edip Güzelyurt Lefke Yeşilırmak’a kadar gidilecek ve bu turda ülkemizin tarihi yerlerini tanıtmak ve örneğin çilek tarlasına girip çilek yemek gibi aktivitelerimizde olacaktır. Bunun yanında akşamüzeri denize açılarak tekne turu ve dalış etkinliği düzenleyeceğiz. Yine 2’nci gün yelek giyme hakkı kazanan üyelerimizin deniz altında yelek giyme töreni ile festivalimize devam edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra da Mavi Kordon Kaşkar Court’ta parti düzenlenecektir. Festivalin 3’üncü günü ve son günü ise 14 Haziran’da ise yine halka açık olarak Mavi Kordon Kaşkar Court’ta motosikletler sergilenecek ve motosiklet dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan altın elbiseli adam da festivalimize katılacaktır. Bunun yanında festivalin son gün konserler düzenlenerek, dans gösterileri ve motosikletinde içinde olduğu çekilişle festivalimiz renklenecektir. Bu yapılanlar gelir amaçlı değildir çünkü festivalimizin tamamı MAGUS Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri ve AXTRA inşaat ana sponsorluğu altında yapılıyor” dedi.

Farkındalık yaratmak için kask dağıtmayı hedefliyoruz”

Kaya, sözlerine şu şekilde son verdi; “Amacımız sadece festival organize etmek değil ileriye dönük olarak festivalden sonra yapmak istediğimiz etkinlikler var. Etkinliklerimiz arasında huzur evi, SOS çocuk evi, Kanser Hastaları Vakfı yararına etkinlikler düzenleyerek yardımda bulunmak ve etkinliklerin gelirini buralara bağışlamak gibi hedeflerimiz var. Bilinçli motosiklet sürücülerini yetiştirmek için motosiklet eğitimi vermek ve gençlerimize hem iyi örnek olmak hem de farkındalık yaratmayı da hedefliyoruz. Bunun yanında sponsorlarımız tarafından bize hibe edilen kaskları dağıtmak istiyoruz. Kasksız gezen sürücülere polis ortaklığıyla bir çevirme yapıp onlara ceza yerine kask hediye etmek istiyoruz.”

 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.