Uzun Yolda Tercih Edilecek 3 Motosiklet Kaskı
Motosiklet tutkunları şehir içinde ve dışında olmak üzere hemen her yerde ulaşım için motosikleti tercih ediyor. Özellikle gezi ruhuna sahip sürücüler, uzun vadeli yolculuklarda teknik ekipmanlarını toparlayarak yola çıkıyor. Peki, onlarca kask modelinin olduğu bir alanda en ideal uzun yol motosiklet kaskları hangileridir? Tecrübeli sürücülerin önerdiği birkaç modeli inceliyoruz.

Schuberth C3 Pro

Uzun yol motosiklet kaskı modelleri arasında iyi bir yerde olan Schubert C3 Pro, kompozit fiber malzemeden üretilmiştir. 1700 gram ağırlığı olan kaskın en güzel yönü çene açılır kapanır özelliğe sahip olması. Kask, sharp güvenlik testinden başarıyla geçmiş olup, filtreli çizilmez cama sahiptir. Kaskın sessiz bir yolculuk sağlayacak nitelikte hava filtreleriyle tasarlanmış olması uzun sürüşlerde akıllara Schubert C3 Pro’nun gelmesini sağlıyor. Çene bağlantısı, rüzgâr pedi, yıkanabilir ve çıkarılabilir astarı ile Schubert motosiklet kaskı sürücülere konforlu ve güvenli yolculuklar kazandırıyor.

Shoei NXR

Shoei kapalı motosiklet kaskı, kompozit fiber malzeme kullanılarak tasarlanmış olup 1300 gram ağırlığında fonksiyonel bir kask modelidir. Uzun yol kask modelleri tercihinde sıklıkla öneriliyor. Güvenlik sertifikası olan kaskın, çizilmez UV korumalı filtre camı bulunuyor. Böylece güneşe doğru yolculuk yapan sürücüler zorluk yaşamıyor. Uzun yollarda rüzgâr nedeniyle zorluk çeken sürücüler Shoei motosiklet kaskı ile zorlanmıyor çünkü Shoei kaskta çene rüzgâr pedi ve burunluk var. Pedler ve kask astarı çıkarılabilir yapıya sahip olduğundan temizlik kolaylığı sağlıyor.

AGV K5

Uzun yol sürücülerine motosiklet kaskı önerisi yapılırken dayanıklılık, ses ve konfor üç temel unsurdur. Kaskın tüm sesleri bastırması ve minimize etmesi konforlu yolculuğun ilk şartıdır. Kaskın kaliteli materyallerle yapılması güvenliği işaret eder. Kaskın kafa yapısına oturması, hareket özgürlüğü sağlaması ise doğrudan rahat, kontrollü bir yolculuk zemini oluşturur. Bu üç temel unsurun yer aldığı bir diğer motosiklet kaskı AGV kasklarıdır. AGV karbon fiber materyal kullanılarak üretilmiş kapalı kask modelidir. 1360 gram ağırlığı ideal seviyededir. Sharp güvenlik testinden başarıyla geçmiştir. Ped, çene bağlantısı, yıkanabilir astarları ile uzun ömürlüdür. Camları çizilmez ve filtreli özelliğe sahiptir.
Uzun bir yola çıkmadan önce motosiklet kaskı seçeneklerini fiyat – performans olarak karşılaştırmak, malzeme seçimini ve özelliklerini öğrenmek ideal kask arayışına çözüm getirir. Önerdiğimiz üç motosiklet kaskı, tecrübeli sürücülerin en çok kullandığı kask modellerinden oluşturulmuş, gerçek kullanıcılar tarafından önerilmiştir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.