Yağmurda Motosiklet Kaskı Kullanmak
Motosiklet kullanıcıları çoğunlukla mevsimi engel görmeyip yaz – kış motor kullanıyor. İlkbahar ve yaz aylarında motor sürücüleri için güneş tehdit oluştururken ve buna yönelik motosiklet aksesuarları ile çözüm sağlanabilirken kış aylarında yoğun yağmurda korunmak, sürüşü güvenli hale getirmek o kadar da kolay değil. Ancak firmaların motor aksesuarları üretirken her iklim tipini ve etkilerini düşünerek, tehlikeleri minimize etmek, sürücünün yol güvenliğini arttırmak için ek ürünler, dış etkenlere dayanıklı aksesuarlar üretiyor. Örneğin su kaydırıcı sprey, yağmur yağma ihtimaline karşı camlara sıkıldığında, yağmur esnasında suyun camlarda kalmasını önlüyor, kayıp gitmesini sağlıyor. Tecrübeli her sürücü yağmurun sürüşü engellediğini bildiğinden yağmurlu havalarda korunaklı çıkıyor, yağmuru bertaraf ediyor.

Yağmur kaydırıcı sprey haricinde etkiyi arttırmak veya tek başına dahi kullanabilirlik sağlayan bir diğer alternatif buğu camıdır. Kaska yapıştırılan buğu camı, yağmurun görüşünüzü engellemesini önlüyor. Pratik bir şekilde takılabiliyor. Buğu camı ile birlikte yağmur kaydırıcı sprey de aktif olarak kullanılabilir, yağmura daha etkili şekilde müdahale edilebilir. Motosiklet kaskı tek başına çoğu zaman yetersiz kalıyor. Elbette yağmurda suya karşı dayanıklı olan, kaliteli kask modelleri de bulunuyor. Motosiklet kaskı alırken yağmur detayını düşünüp ona göre seçim yapmalı, sprey ve buğu camı gibi ek aksesuarlar alınmaya özen gösterilmelidir. Kış aylarında motor kullanmak daha tehlikeli ve zordur. Motosiklet yağmurluğu, koruma kapasitesi yüksek motosiklet kaskı, motor botunu koruyan özel kılıflar, kaymayan kış lastikleri ve yağmur kaydırıcı sprey – cam ile yağmurda motor sürmeyi kolaylaştırıyor.  

Motosiklet kullanmanın temel şartı olan kasklar, yağmurda görüldüğü üzere gerekli önlemler alındığı sürece rahatlıkla kullanılabiliyor. Motosiklet kaskı seçiminde ince eleyip sık dokuma yapılmalı, kaskın bedenine dikkat edilmeli, kalite standartlarına uyum sağlayan bir kask seçilmelidir. Bu çerçevede seçilen kask, koruyucu spreyler ile desteklendiğinde yağmur tehlike oluşturmaktan çıkıyor. Yağmurda motosiklet kullanmaya dair bilinmesi gereken temel önerilerden biri şimşek çaktığında mola verilip, ağaç altı hariç bir yere geçilmesi gerektiğidir. Öte yandan katlanıldığında cebe sığacak kadar küçülebilen motosiklet yağmurlukları her zaman motor bagajında bulundurulmalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.