Yağmurlu Havada Dikkat Edilmesi Gereken 6 Nokta

Yağmurlu Havada Dikkat Edilmesi Gereken 6 nokta


Her ne kadar motor taşıtları her hava koşuluna uyum sağlasa da bunu çeşitli koruyucu giyim, donanımlar sayesinde tamamlamaktadır. Bu yüzden yola çıkarken bu koşullara uymanız hayatidir. Islak yoldaki bir kaç tehlikeden bahsederek bu konuda biraz önlem almanın gerekliliğinden bahsedeceğiz.

Yağmurlu havada motosiklet kolaylıkla kullanılır, buz olmadığında her havada kullanılır. Lastiklerin buradaki önemi oluklarındaki derinlikle doğru orantılıdır.

1. Tehlikeyi farkedip önceden frenlemeye başlamak daha iyi olacaktır
2. Yağmurlu havada motosiklet gaz kontrolü daha hassas olmalı, böylece yağmurlu havada ani duruşlarda hız ayarlaması kolaylaşacaktır
3. Yağmurlu havada motosiklet Lastik hava basıncı az olmamalıdır
4. Ani hareketler yapılmamalıdır.
5. Korumalarla, su geçirmez mont ve yağmurlukla kendinizi hem yağmurdan hemde çevreden gelecek etmenlerden korursunuz.


Avantajları

Yağmurlu havada motosiklet daha rahat yolculuk edersiniz, trafikte takılmazsanız, Yağmurlu havada oluşan buhar motor gücünü artırır.

6. Lastiklerin yeni olması önemlidir, 12000km veya üstündeki lastikler artık değiştirilmelidir, bu km’lere gelmiş lastiklerde ayrılmalar, çatlaklar, yarıklar ve deformeler olacaktır. Değiştirmeden verim beklememiz olanaksızdır.

Sadece lastikler değil yan parçalarda sağlam olmalı ve motosikletinizin bakımları yapılmalıdır, çünkü canımız iki tekerlek arasındadır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.