Yamaha X-City Scooter Modeli Hakkında
Yamaha X-City 125/250 2007'de piyasaya sürülmüştür. 125 cc veya 250 cc model olarak mevcuttur. Yamaha'nın bu Maxi-Scooter'ın dahili kodu VP125 veya VP250'dir.

X-City 250, ABD galon başına 65-70 mil (4-4.3 L / 100 km) elde eder. Yamaha tarafından İtalya'da imal edilir ve monte edilir. Motor (Minarelli) ve diğer çeşitli parçalar, Peugeot, MBK (Yamaha'nın yan kuruluşu) ve diğer scooter üreticileri tarafından scooter modelleriyle paylaşılıyor. Mevcut en büyük tekerlekleri, 16 inç ön ve arka 15 inç, özellikle de kötü yollarda çok güvenli ve konforlu bir yolculuk sunuyor.

125 cc ve 250 cc'lik her iki motor da en yeni Euro 3 katalitik konvertörlerle donatılmıştır. Bu, bir motosikletin elde edebileceği en temiz düzeydir.

içindekiler
1 Öncül
2 Piyasalar
3 2009 Model güncelleme ve aksesuarlar
4 Dış bağlantılar
öncel
X-City'in selefi Yamaha'nın Versity 300'ü idi. Versity 300, Yamaha'nın İtalya'da iyi sattığı halde yüksek fiyatından dolayı istediği satış hedefine ulaşamadı. Doğrudan halefi Yamaha X-MAX 2006'da 125 cc ve 250 cc motorlarla piyasaya sürüldü. X-City, X-MAX ile motor ve süspansiyon parçaları gibi birçok bileşeni paylaşıyor ancak X-MAX'in tekerlekleri X-City'den 1 inç daha küçük ve X-MAX'teki fren diskleri de biraz daha küçük . X-MAX'ın küçük tekerlekleri, iki kaskı yerleştirmek için koltuğun altındaki daha büyük bir bagaj bölmesine izin verir; X-City sadece bir kask takabilir.

Piyasalar
X-City ve X-MAX, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna ve Birleşik Krallık. Başlıca pazarlar İtalya, Fransa, İspanya, İngiltere ve Almanya'dır. Asya'da veya Kuzey Amerika pazarında sunulmaz.

20007-17 Model güncelleme ve aksesuarlar
2010 ve üzeri X-City 125/250 için Givi ve Kappa markalarında arka çanta taşıyıcı modelleri mevcuttur. Givi SR361 ve Kappa KR361 modellerini tıklayarak bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Bu arka çanta taşıyıcıyı motorunuzun arka kısmına taktırdıktan sonra, Monolock sistem tüm arka çanta modellerini takabilirsiniz. 
Ayrıca Givi D439ST rüzgar siperlik motosikletinize uygundur. Bu cam, orijinal Yamaha X-City camından 22 cm daha uzundur.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.