Yaz Mevsimini Kazasız Atlatmak İçin 6 Önemli Tavsiye
Yaz ayları motosiklet kullanıcıları için sezon olarak tanımlanan mevsimdir. Hal böyle olunca motosiklet kullanıcıları hava sıcaklığı nedeniyle ekipman kullanımında çok taviz veriyorlar. Bazı tavsiyelere dikkat edersek bu yaz mutlu gelir mutlu geçer.


1. Burada kask kullanımına hiç değinmesek olmaz. Kask her daim zaruri bir ekipman, hem de alternatifi motosiklet kullanıcıları için yoktur. Bu yüzden kullanımı hayati bir önem taşıdığı gibi arabada ayna ne ise, kask da motosiklet kullanıcısı için o derece önemlidir diyebiliriz.

2. Özellikle de yaz aylarında motosiklet kullanan kardeşlerimize tişörtlerin kısa kollu olması sebebi ile kötü güneş yanığı görünümüne girenlere tavsiyem kollarımızda oluşan deri yanıklarına, daha sonrasında oluşan güneş lekelerine ve ciltte su toplama gibi hastalıklara sebep olma olasılığı yüksek olmasına nazaran, siz koruyucu krem kullanın derim.

3. Dirseklerde herhangi bir koruma olmamasından dolayı meydana gelen kazalarda ciddi ve önemli yaralanmalara sebep olmaktadır ki bu durum güvenliğimiz için de tehlike arz eder.

4. Tişört ekipmanının ince yazlık yapıda, hava sirkülasyonu bulunan, uzun kollu, dirseklerinde koruma bulunan, geceleri görünürlüğü arttıran flaşör yapıda olması gerekir.

5. Görünür olmak zaten bir motosiklet kullanıcısının en önemli olmazsa olmazı değil mi? Seçmiş olduğunuz kıyafeti görünürlüğü ön planda tutarak seçmeniz halinde trafikteki bazı canavar görünümündeki kasaplara karşı da tedbiri elden bırakmamış olursunuz.

6. Zaten o yakıcı cehennem sıcaklarında motosiklet montunu kullananların sayısı yok denecek kadar azken bir de üstüne tedbiri elden bırakmak, azraile davetiye çıkarmak gibidir.

Yazın rehavete kapılmayın, ekipmanlarınızı doğru seçin.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.