Yazın En Çok Kullanılan Motosiklet Ekipmanları

Yazın En Çok Kullanılan Motosiklet Ekipmanları

Motosikletlerin en çok yol aldığı mevsimlerden biri olan yaz, çoğu sürücü için dört gözle beklenen bir mevsimdir. Motosiklet, ulaşımda pratik olsa da kask, mont, eldiven gibi çeşitli güvenlik ekipmanları ve yolculuk esnasında sürüşü daha pratik kılacak ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Motor kullanmanın keyifli ve pratik olduğu yaz mevsiminde motorcular için elzem olan motosiklet ekipmanları aşağıdaki gibidir.

Dizlik ve Bellik

Dizlik ve bellikler, yazın motosiklet kullanırken rüzgârı önlemek ve darbelere karşı korunmak amacıyla tercih edilir. Bu ekipmanlar motosiklet sürücüleri için olası kazalarda ise yaralanmalara karşı hasarı en aza indirger. Bel desteği aynı zamanda sürüş pozisyonunda sürücülerin duruşunu destekler.

Motosiklet Brandası

Motosiklet ekipmanları arasında motora yönelik olan en önemli malzemelerden biri brandadır. Branda motoru hem hırsızlara karşı korur hem de toz – yağmur – kuş pisliği gibi dış etkenlerden korur. Brandalar aynı zamanda kışın motor kullanmayan kişiler için motoru korur. Brandalar, yaz – kış işlevsel bir ekipman özelliği gösterir.

Motosiklet Kilitleri

Motosikletler çalınması en kolay ulaşım araçlarıdır. Sadece birkaç dakikada motoru hareket ettirmek, götürmek mümkündür. Bu kolaylığı engellemek için çeşitli motosiklet kilitleri bulunuyor. Bu kilitler genellikle; disk kilidi, alarmlı disk kilidi ve kablo & zincir kilitleri şeklinde sınıflandırılır. Motosiklet kilidi seçerken en fonksiyonel ve ideal olan kilit sistemi seçilmelidir.

Motosiklet Bagajı & Çantaları

Motosikletle yolculuk yapmanın zahmetli yönü sürücülerin eşyalarıdır. Özellikle uzun yol gidenler için sırt çantası ekstra bir yük oluşturur. Bu yükten fonksiyonel bir şekilde kurtulmak için motosikletler için tasarlanmış bagajlar ve yan çantalar bulunuyor. Farklı materyallerden ve tasarımlardan oluşan bu bagaj ve çantalar sürücülerin eşya taşıma sorununu ortadan kaldırıyor.

Motosiklet Yağları  

Motorun çalışması için ihtiyaç duyulan kimyasallardan biri olan motosiklet yağları, motor aksamlarına sürülmek için kullanılır. Debriyaj yağı, şanzıman yağı ve karter yağı olarak üç farklı amaçla kullanılan yağ, motor aksamlarının üzerindeki yükü en aza indirger ve gücün tekerleklere aktarılmasını sağlar. Motosiklet yağlarına motorların aktif olarak kullanıldığı yaz mevsiminde daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Size ve motosikletinize uygun motosiklet ekipmanları için www.motosikletaksesuarlari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.