Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Motosiklet Eldiveni İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Motosiklet Eldivenini Almalıyım?

Düşme anında yere ilk olarak ellerinizle temas edersiniz. Motosiklet eldivenlerin iç kısmında dayanıklı bir koruma olması düşme anında avuç içlerinizin parçalanmasını ya da bir şey batmasını önler. Motosiklet eldiveninizi motorunuzun tipine göre, kullanacağınız mevsime göre tercih etmeniz önemlidir.

Eldiven Bedenleri Nasıldır, Motosiklet Eldiveni Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet eldiveni bedeni, avuç içinin en geniş kısmının ölçüsüne göre belirlenir. Yaz ve kış döneminde kullanılan eldivenler birbirinden faklı olmalıdır. Kışlık/su geçirmez eldivenler elleri sıcak tutabilmek için biraz büyük olmalı ve içine hava girebilmeli fakat aynı zamanda eldeki hissi kaybetmemeli ve kolayca elden çıkmamalıdır. Avuç içi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 6 cm – XS, 7 cm – S, 8 cm M, 9 cm L, 10 cm XL, 11 cm XXL.

Motor Eldiveni Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet eldiveni alırken eldivenin koruyucu yapısına dikkat edin, elinize tam oturduğuna emin olun, kullanacağınız mevsime uygun eldiven tercih edin, eldivenin malzemesinin sürtünmeye karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Motosiklet Eldivenlerinin Ömrü Ne Kadardır?

İyi bir motosiklet eldiveni, uzun süre bir kazayla karşılaşılmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet eldiveni artık incelmişse, koruma noktaları zayıflamışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.