Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Yazlık Motosiklet Montu ve Yazlık Motor Montu Modelleri

Yaz ayları motosiklet tutkunları için özgürlüğün aylarıdır. Her motor tutkunu yaz aylarında motoruna atlar ve kendini yolların sonsuzluğuna bırakır. Ancak yaz aylarında motor kullanırken sürücüler bazı ekipmanları bunalmamak için kullanmaz. Özellikle motosiklet montu yaz aylarında birçok sürücü için ıstırap verici bir serüvendir. Ancak yaz ayları için özel olarak tasarlanan yazlık motosiklet montu sayesinde sürücüler bu soruna çözüm bulabilir.

Yazlık motor montları sürücülerin yaz aylarında da kolayca sürebilmeleri için özel olarak tasarlanır. Çünkü motor sürücüleri için kaza tehlikesi yaz aylarında da mevcuttur. Bu yüzden de sürücüler her zaman gerekli önlemleri almak zorundadır. Yaz aylarında sürücülere rahatsızlık vermeyecek şekilde özel olarak tasarlanan yazlık motosiklet montu birçok konuda avantajlıdır.

Yazlık Motosiklet Montu Modelleri

Kışlık mont modelleri daha çok deri ve kalın yapıda üretilir. Durum yazlık montlarda o şekilde değildir. Yazlık motosiklet montu modelleri genel olarak tekstil kumaşlarından üretilir. Bu ürünler fileli olarak tasarlanır. Fileli kumaşlar hava geçirgenliğini sağladığı için sürücüler sıcak havalarda terlemez. Böylece yazlık motosiklet montları yaz aylarında sürücülere konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sunar.

Fileli tasarımlar yazlık montları hava almasını sağlar. Bu sayede sürücüler de gerekli korumayı sağlarken sürüş deneyimlerinde hava sıcak olsa da montlarını kullanabilirler. Sitemizde yer alan motor modelleri arasından sizler de yazlık bir mont seçebilir ve yaz aylarında da güvenli ve konforlu bir şekilde motor kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazlık Motosiklet Montu Fiyatları

Yazlık motosiklet montu fiyatları; koruma detayları, tasarım, kullanılan malzeme ve markaya göre değişir.  Yazlık montları da seçerken korumalık önlemlerinin alınması gerektiğin unutmayın. Bu yüzden seçeceğiniz modelde sırt, omuz, göğüs ve dirsek bölgelerinde korumalıklar olmasına özen gösterin.  Bu bölgelerde korumalık olmaması durumunda ek korumalıklar alarak kendiniz ekleyebilirsiniz.

Yazlık motosiklet montu seçecekseniz tarzınıza uygun bir model de alabilirsiniz. Sitemizde birçok bilinen markanın koruma ekipmanları bulunan en uygun fiyatlı modellerini bulabilirsiniz. Hemen yazlık motor montlarımızı inceleyin ve tarzınıza uygun, yaz aylarında sizleri terletmeyecek bir modeli satın alın.

Motosiklet Montu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Montu Almalıyım?

Alacağınız motosiklet montu omuz, dirsek ve sırt bölgelerinde korumaları bulunan bedeninize, kullanacağınız mevsime ve motor tipinize uygun olmalıdır. Motosiklet montları genellikle yazlık, kışlık ve 4 mevsim montlar olarak ayrılır. Kullanacağınız mevsime uygun bir mont almanız sürüş güvenliği açısından önemlidir.

Motosiklet Montu Bedenleri Nasıldır, Mont Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet montlarının bedeni göğüs ölçüsüne göre belirlenir. Kıyafetin hareketi engellemeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekmektedir. Kışlık montların yağmurlu ve soğuk havada kullanımı sırasında içten kalın kıyafet giyebilmek için mont içinde bir miktar boşluk gerekebilir. Göğüs çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 82-88 cm – XS, 88-94 cm – S, 94-100 cm M, 100-106 cm L, 106-112 cm XL, 112-118 cm XXL, 118-124 cm XXXL.

Motosiklet Montu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet montunun bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kumaşının kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız montun kumaşının ve korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir.

Motosiklet Montlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet montu iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir mont, uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montu artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor demektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.