Yazlık Motor Eldiveni

Motosiklet kullanıcılar arasında eldiven tercih etme oranında son zamanlarda bir artış görülmeye başladı. Motor kullanırken hem kazalarda elinizin zarar görmesini engellemek hem de daha konforlu bir sürüş için motor eldiveni kullanılmalıdır. Motor eldivenlerinde de seçim mevsime göre yapılmaktadır.  Yaz aylarında sıcaklar sebebiyle eldiven seçimi önemlidir. Yazlık motor eldiveni, yaz ayları için özel olarak tasarlanmış aksesuarlar arasındadır.

Ellerimizde toplam 27 tane kemik yer alır. Parmak kemikleri ince yapıya sahip olduğundan kaza anında kırılma ya da çıkma ihtimali çok yüksektir.  Çünkü bir kaza anında herkes refleks olarak yeri tutmaya çalışır. Avuç içiniz yerle temas ederse hassasiyet oranı yüksek olan el deriniz zarar görür. Bu tarz durumların önüne geçebilmek için en etkili çözüm motor eldiveni seçmektir.

Yazlık Motor Eldiveni Nasıl Seçilir?

Yaz aylarına uygun bir motor eldiveni seçmediğinizde sürüş sırasında çok rahatsız olabilirsiniz. Çünkü bir motosiklet eldiveni seçecekseniz mevsimine uygun seçim yapmalısınız. Yazlık motor eldiveni terci etmek isteyen motor sürücüleri öncelikle delikli modellerden tercih etmelidir. Perforeli deri ya da hava kanallarına sahip olan bir ürün seçerseniz konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kış ayları için üretilen motosiklet eldivenleri hava geçirmeyen derilerden üretildiği için yaz aylarında hava almanız mümkün olmaz. Bu yüzden el sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Yazlık motor eldiveni seçerken beden ölçüsüne de dikkat etmelisiniz. Motorunuzdaki sinyal ya da korno gibi ekipmanlara baş parmağınızla kolayca ulaşabileceğiniz bir model seçmelisiniz. Ayrıca elinize uygun olmayan bir model gaz ve fren hissiyatınızı da olumsuz etkileyebilir.

Yazlık Motor Eldiveni Modelleri

Yazlık motor eldiveni modelleri, farklı beğenilere hitap eden çok sayıda ürün barındırıyor. Tercih ettiğiniz eldivende avuç içi sürtünme alanı olduğundan nubuk ya da deri kaplı olmalıdır. Ayrıca avuç ve bilek noktasının birleştiği noktada düşme anında tutma refleksine karşı bileğinizin kırılmamasını sağlayan kaydırıcı özelliği olmalıdır.

Elinizin üst bölümü ile parmaklarınızın üst kısmına kadar sert bir koruyucu malzeme tercih edilmelidir. Ayrıca dikişleri çift kat atılan, sürtünme olacak alanlarda daha kalın dikişler yer alan  yazlık motor eldiveni daha doğru seçim olacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.