Yazlık Motosiklet Eldiveni Modelleri

Motosiklet aksesuarları, sürücünün tüm bedenini korumaya yönelik çok kapsamlı ürünlerden oluşuyor. Motosiklet eldiveni bu aksesuarların küçük ama etkili ürünlerinden biridir. Eldivenler mevsimlere göre özel tasarlanıyor. Hava şartlarından olumsuz etkilenmemeniz için yazlık eldiven – kışlık eldiven şeklinde iki grupta eldiven bulunuyor. İlk kez motosiklet kullanacak ve aksesuar satın alacak kişiler için yazlık motor eldiveni gereksiz gibi görünüyor. Tecrübeli sürücüler ise yaz aylarında güneşin ne kadar yakıcı olduğunu belirterek eldiven kullanımının önemine değiniyor. Yazlık eldiven kadın ve erkek sürücüler için özel tasarlanıyor. Cildin ultraviyole ışınlarına karşı korunabilmesi için destekli bir eldiven şart. Motorcu eldivenleri iç ve dış desteğiyle dikkat çekiyor. Klasik eldivenlerden farklı olarak nefes alan, fileli bir yapıya sahiptir. Yazlık eldiven erkek ya da kadın ayrımı bulunmaksızın eşit koruma kapasitesiyle tasarlanıyor. En iyi motosiklet eldiveni daima destekli, özel kumaştan yapılmış olandır. Bileğe kadar uzanması ise eldivenin korumadaki başarısını gösteren unsurdur.

Kısa Parmaklı Motosiklet Eldivenleri

Motor eldiveni parmaksız ve parmaklı ayrımına sahiptir. Parmaksız dediğimiz eldiven türü parmakların özgür kalmasını sağlıyor. Kısa parmaklı motorcu eldivenleri her sürücü için daha cazip görünüyor. Parmakların kumaşla temas etmemesi, motor aksamlarını tam kavraması pratiklik kazandırıyor. Ancak hiçbir şekilde parmaksız motor eldiveni önerilmiyor. Güvenlik nedeniyle uzun, deri, bilek koruması olan parmaklı motosiklet eldiveni kullanılmalıdır. Motosiklet aksesuarları güvenlikli olduğu için özel bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle eldivenden kaska kadar kalite, güvenlik ön planda olmalıdır.

Deri Motosiklet Eldivenleri

Deri motosiklet eldiveni modelleri motorcuların en çok tercih ettiği tür kabul ediliyor. Piyasada onlarca farklı markanın deri eldiven ürettiğini görebilirsiniz. Motor eldiveni alırken deriye öncelik vermeniz, kullanım ömrünün uzun olmasına zemin hazırlar. Motorcular için konfor, kalite, güvenlik hatta eldivenin ciltteki dokusu dahi önem taşıyor. Uzun yolculuklarda, yaz aylarında eldivenlerin kalitesi daha çok anlaşılıyor. Yazlık motosiklet eldiveni deri olmasına karşın nefes alabilen yapısı, iç dokusunun kalitesiyle ısıya karşı sürücüleri korumayı başarıyor. Sürüş kalitenizi, performansınızı artıran motosiklet aksesuarları için mevsim ayrımına dikkat etmenizde fayda var.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.