Yazlık ve Kışlık Motosiklet Montlarının Farkı

Yazlık ve Kışlık Motosiklet Montlarının FarkıDört mevsim motosiklet kullanan kişiler için en elzem konulardan biri motosiklet montu seçimidir. İlkbahar, yaz, sonbahar kış mevsimleri süresince dört ayrı motosiklet montu gibi bir şey söz konusu olamayacağı için yazlık ve kışlık olmak üzere iki ayrı motosiklet montu üretilmektedir. Farklı kumaş tipleri ile üretim yapıldığından mevsimlere göre farklı kalınlıklarda ve özelliklerde motosiklet montu bulmak mümkündür. Yazlık ve kışlık motosiklet montlarının farkı kumaş yapısı ve koruma detaylarından doğuyor.Yazlık motosiklet montları ince yapılı fakat güvenliği sağlayacak ve darbelere karşı sürücüyü koruyacak nitelikte tasarlanır. Ön bölümü sürtünme sonucu oluşacak olan ısınmayı engellerken dirsek, sırt, boyun ve bel bölgesi daha korunaklı ve destekli şekilde tasarlanıyor. Yazlık motosiklet montları aşırı sıcak havalarda sürücüyü bunaltmayacak fakat hıza bağlı olan rüzgâra karşı koruyacak şekilde üretiliyor. Kışlık motosiklet montları ise yağmur, kar, rüzgâr ve soğuğun sürücünün bedenine nüfuz etmesini engelleyecek şekilde tasarlanıyor. İç bölümden destekli olan kışlık motosiklet montları, motor üzerindeki kişinin hareket kabiliyetini sınırlamayacak nitelikte tüm güvenlik detaylarını barındıracak şekilde tasarlanıyor. Kış mevsiminde motorla yolculuk yapmak iklim şartlarından ötürü daha zor olsa da motosiklet pantolonu ve montları sayesinde sürücü soğuğu hissetmeden kış boyunca konforlu ve verimli bir yolculuk gerçekleştirebiliyor.

Motosiklet kullanırken motosiklet için üretilmemiş montlar tercih edildiğinde yolculuk boyunca kişi rahatsızlık hissedip sürüş esnasında dikkatini kaybedebiliyor. Üstelik amaca uygun giyinmeyen sürücüler kaza anlarında haddinden fazla bedeni zarar görebiliyor. Özellikle kış mevsiminde yağış alan yerlerde yollar ıslak ve buz tutmuş olmasından ötürü kaygan olabiliyor. Kışlık motosiklet montları bu sebeplerden dolayı diğer montlara oranla daha keskin hatlara ve korumaya sahiptir. Bu durumların yaşanmaması için mevsimlere göre mont üretimi yapan firmalar tasarımlarında emniyetli ve şık bir görüntü yakalayacak şekilde üretim gerçekleştiriyor.  

Yazlık ve kışlık motosiklet aksesuarları almak için Türkiye’nin en çok ürün çeşidine sahip sanal mağazası olan www.motosikletaksesuarlari.com adresine tıklayarak birkaç dakika içerisinde motor aksesuarları alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz. Güvenilir, avantajlı ve pratik bir alışveriş deneyimi için mutlaka uğrayın.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.