Yeni Trend Motosiklet Aksesuarları: Motosiklet Eldiveni

Motosiklet eldiveni son yıllarda sürücüler tarafından en çok tercih edilen motosiklet aksesuarları arasında yerini alıyor. Eldivenler sürüş deneyimi sırasında sürücülerin ellerine dışarıdan gelebilecek tüm cisim ve darbelere karşı koruma sağlar.  Kaza yaşadığınızda elleriniz darbe görebilir ya da sürtünmeye bağlı hasarlar oluşabilir. Düşme ve çarpmanın şiddeti ne kadar artarsa hasar da o derece büyük olur.

Bir  motosiklet kazasında ortaya çıkabilecek hazarı en aza indirmenin en doğru yolu koruyucu ekipmanların tam takım seçilmesidir. Motosiklet sürerken ellerinizi koruyabilmek için motosiklet eldiveni kullanmalısınız. Bu eldivenler koruyucu özelliklerine ek olarak kötü hava koşullarına karşı da etkili koruma sağlamaktadır. 

Motosiklet Eldiveni Çeşitleri

Motosiklet aksesuarları arasında az tercih edilen motosiklet eldivenleri temel olarak  iki farklı türde üretilmektedir.  Deri motosiklet eldivenleri sürücülerin beğeniyle kullandığı ürünlerdir. Kalınlık, şekil ve boyut açısından farklı olan bu ürünler aşınmalara karşı yüksek dayanıklılık vadeder. Ancak sıvılara karşı dayanıklı ürünler değildir. Tamir edilebilen bu eldiven türleri bakımı yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir.

Tekstil motosiklet eldivenleri son yıllarda yoğun olarak kullanılan bir üründür.  Motosiklet alanında yazlık motosiklet eldiveni olarak fileli yapılarıyla bu ürünler tercih edilir. Havalandırma özelliğinin yanında özel tasarımıyla soğuk, yağmur, rüzgar gibi olumsuz durumlara karşı da yüksek koruma özelliğine sahiptir. Sürtünme darbelere karşı da son derece dayanıklı ürünlerdir.

Motosiklet Eldiveni Seçimi

Motosiklet aksesuarları için geçerli olan seçim seçenekleri motosiklet eldiveni için de geçerlidir. Eldiven seçerken şu noktalara dikkat etmelisiniz;

  • Tercih edeceğiniz motosiklet eldiveni ellerinizin ölçüsüne uygun olacak şekilde seçilmelidir.
  • Satın aldığınız eldivenler elinizi sıkmamalıdır. Bu durumda sürüş sırasında ellerinizin uyuşmasına yol açabilir. Ellerinizin kontrollerini kaybederek kaza yapabilirsiniz.
  • Motosiklet eldiveni elinize tam oturmalıdır. Motor sürerken gaz ve fren kontrolünüze engel olmamalıdır.
  • Deri motosiklet eldiveni tercih edecekseniz kaliteli bir deri malzeme tercih etmelisiniz.
  • Eldivenleri tercih ederken koruma ekipmanlarının tam olması da önemlidir. Tasarım açısından avuç içi ve parmak üstü korumaları kullanılmalıdır.
  • Hem yazlık hem de kışlık olacak şekilde hava koşullarına karşı iki farklı eldiven satın almalısınız.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.