Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Zincir Kilit

Zincir kilit, motosikletlerde kullanıldığında şaseyi hareket etmeyen bir nesneye bağlamaya yarayan kilit modelleridir. Yani motorunuzu ağaç, duvar, park yeri, kolon gibi hareket ettirilemeyecek bir alana zincir kilitler yardımıyla bağlayabilirsiniz. Bu kilitler bir makasla kesilemeyecek kaliteli çelik malzemelerden yapılmaktadır. Bu ürünler sayesinde motorunuzu dış mekanlarda park ederek çalınmaya karşı önlemler alabilirsiniz.

Motosiklet sürücüleri motorları park halinde olduğunda çalınma riskine karşı her zaman tedirgindir. Ancak aldıkları güvenlik önlemleri sayesinde hırsızlık olaylarına karşı motorlarını koruyabilirler. Motorcuların en çok tercih ettiği yöntem motoru hareket ettirilemeyecek bir nesneye bağlamaktır. Bunun için de özel olarak tasarlanan zincir kilitler kullanılır. Bu kilitler sağlam çelik yapısıyla makaslarla kesilmeye karşı dirençlidir.

Zincir Kilit Modelleri

Zincir kilit modelleri birbirine benzeyen yapıda üretilmektedir. Motorunuzun modeline ve büyüklüğüne göre farklı zincir kilit modelleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Ayrıca boyları da farklıdır. Motorunuzun büyüklüğüne göre farklı kalınlıkta bir zincir kilit satın alabilirsiniz. Motorun şasesinin kilitlenmesinde işlevsel olan zincir kilitler en pahalı motosiklet kilit sistemleri arasında bulunmaktadır.

Motosikletinizin çalınmasına karşı önlem almak istiyorsanız ve nitelikli bir çözüm arıyorsanız zincir kilidi doğru bir önlem olacaktır. Öncelikle motorunuzu bağlayacağınız bir yer bulmalısınız. Bu alan bir kolon olabileceği gibi bir direk de olabilir. Sağlam ve güvenli bir alan bulduktan sonra motorunuzu park edin ve zincir kilidini hem motorunuza hem de bu alana geçirerek kilitleyin. Böylece siz yanında olmasanız da motorunuzu hırsızlık olaylarına karşı korumalı hale gelecektir.

Zincir Kilidi Tek Başına Koruyucu mu?

Zincir kilidi modelleri taşıması zor olduğu için motor sürücüleri tarafından farklı kilit alternatifleri de kullanılmaktadır. Alarmlı motor kilitleri de yoğun olarak kullanılan modellerdir. Ancak zincir kilitleri dayanıklı ve sağlam yapısıyla en güvenli motosiklet kilitleri arasındadır.

Motor sürücüleri motosikletlerini çalınma riskine karşı korumak istiyorsa zincir kilidi ile birlikte alarmlı kilit de kullanabilir. Zincirli kilitler tek başına gerekli korumayı sağlayacaktır. Disk kilidi ile birlikte kullanıldığınızda motorunuzu korumak için üst düzey bir güvenlik önlemi almış olursunuz.

Motosiklet Kilidi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Motosiklet Kilidini Almalıyım?

Motosiklet kilitleri tekerlek ve gövdeye uygulanabilecek şekilde tasarlanmış olup zincir kilit, disk kilidi, alarmlı disk kilidi ve kask kilitleri olmak üzere farklı sınıflara ayrılıyor. Kullanacağınız bölge ve motosikletinizin modeline göre en güvenli olan motosiklet kilidini tercih etmelisiniz.

Motosiklet Kilidi Motoru Korumak İçin Yeterli Olur Mu?

Uygun fiyatlı motosiklet kilitleri genellikle zayıf malzemelerden üretilmiş kilitlerdir. Düşük güvenlik seviyesine sahip motosiklet kilitleri motorunuzun tam güvenliği sağlayamaz çünkü hırsızlar tarafından kolay bir şekilde kırılabilir. Bütçenizin yettiği kadar yüksek güvenlik seviyesine sahip motosiklet kilitlerini tercih etmelisiniz.

Alarmlı Disk Kilidi Mi Yoksa Zincir Kilit Mi?

Alarmlı disk kilitleri hem alarmlı olması ve taşımasının kolay olmasıyla çok tercih ediliyor ancak basit ve düşük güvenlik seviyesine sahip alarmlı disk kilitleri motorunuzun tam güvenliğini sağlayamaz kolayca kırılabilir. Zincir kilitler taşıması ve bağlaması daha zahmetli olduğu için daha az tercih ediliyor ancak hem kaliteli bir zincir kilit ve alarmlı disk kilidi kullanıldığında motosikletiniz için yüksek seviyede koruma sağlamış olursunuz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.